Sestdiena, 27. decembris
Elmārs, Inita, Helmārs
weather-icon
+3° C, vējš 0.89 m/s, R vēja virziens

Lieljuksis: Kriminogēnā situācija valstī pasliktinās

Rīga, 21.aug., LETA. Kopumā kriminogēnā situācija valstī pasliktinās, un par to liecina dažāda veida noziedzīgie rādītāji.

Šādus secinājumus par policijas darba rezultātiem gada pirmajos septiņos mēnešos izdarījis Valsts policijas (VP) priekšnieks Aldis Lieljuksis.

 

Līdz šā gada 31.jūlijam policija Latvijā ir saņēmusi kopumā ap 96 000 iedzīvotāju iesniegumu par dažādiem noziedzīgiem nodarījumiem. Tas ir apmēram par 7000 vairāk nekā analoģiskajā laika periodā pērn, šodien preses brīfingā atzina Lieljuksis.

 

Šogad strauji pieaudzis mantisko noziegumu skaits, tostarp zādzības no tirdzniecības objektiem. Līdz augustam valstī reģistrētas 1582 zādzības no tirdzniecības objektiem, kas ir par 618 vairāk nekā pērn šajā pašā laika periodā.

Gada pirmajos septiņos mēnešos reģistrēti 899 krāpšanas gadījumi. Arī šis skaitlis par 337 vienībām pārsniedz pagājušā gada rādītājus.

 

Līdzīgi pieaudzis arī nozagto automašīnu skaits, taču par 47 gadījumiem samazinājušās valstī izdarītās laupīšanas.

 

Lieljuksis kriminogēnās situācijas pasliktināšanos valstī skaidro ar ekonomisko situāciju, toties viņš uzsver, ka arī policijas darbinieki tam “liek pretī aktīvu darbu.” Līdz ar to šā gada laikā kriminālvajāšanai ir nosūtīts arī daudz vairāk kriminālprocesu nekā pērn.

 

“Bezdarbs rosina cilvēkus, kas nav tik stabili, pievērsties noziedzībai,” uzskata Lieljuksis.

 

VP priekšnieks ir gandarīts, ka “beidzot iezīmējas kaut kāda stabilitāte [policijas] kadros” un jaunieši izrāda interesi par studijām Latvijas Policijas akadēmijā. Kā norādīja Lieljuksis, patlaban uz vienu studiju vietu akadēmijā pretendē četri cilvēki. Tomēr viņš uzsvēra, ka ir vajadzīgs ilgs laiks, lai no nepieredzējuša darbinieka kļūtu par profesionāli.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.