Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

ATMIŅAS: Tirzas un apkārtnes medicīnas vēsture (18.daļa)

Parādījās termins “zem letes” un “uz letes”. Ārsts bija pagastā cienījams cilvēks, un viņš nopirka arī zem letes apslēpto. Kad veikals bija ciet, sākās īstās dzīres arī pārdevējiem, jo nāca draugi. Pārdevējs bija pirmais cilvēks pagastā, ar kuru uzturēt draudzību un reizēm pievērt acis... Talonu produkti un arī rūpniecības preces bija normētas, un smieklīgi tagad liekas, ka pat labas kvalitātes kleitas audumam bijis noteikts vienam cilvēkam paredzētais metru skaits. Vai tievs, vai dūšīgs – vienāds auduma gabals! Un uz Jaungadu eglītē likšanai varēja nopirkt ģimenei tikai trīs parafīna svecītes! Ārstiem deva kukuļus, un nevienam nenāca prātā to apspriest.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.