Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

CEĻOJUMS: Nezināmā Jonišķēle (Lietuva)

Iespējams, tāpēc, ka nepārzinu Lietuvu ļoti labi, iepriekš par šo pilsētu pat nebiju dzirdējusi. Jonišķēle ir pilsēta Lietuvā, Panevēžas apriņķī, Pasvales pašvaldībā. Pilsētas tiesības tai ir kopš 1950.gada – rakstīts “Tezaurs.lv”. Vietējā muzeja darbinieks vēsturnieks Viktors Stanislovaitis saka, ka šobrīd Jonišķēlē dzīvo apmēram tūkstotis iedzīvotāju, no kuriem aptuveni puse ir bērni. Tomēr Jonišķēle ir pilsēta, un vietējie iedzīvotāji ar to ļoti lepojas. Turklāt pilsētai ir diezgan interesanta vēsture. Mūsu ekskursija pa Jonišķēli sākas parkā. Atraktīvais Viktors gandrīz vienā elpas vilcienā izstāsta, ko katra skulptūra šajā parkā nozīmē - ej nu saproti, cik tur patiesības, jo smejamies gandrīz par katru viņa teikumu. Parkā ir vējdzirnavas, kas it kā “ražo elektrību”, lielākais sols reģionā ar pūķa trīs galvām, piemineklis aukstajai zupai, Ikars, kas lido debesīs.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.