Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

CEĻOJUMS: “Olalā” – tās tik ir olas! (Aizkraukles novads)

Aizkraukles novadā Kokneses pagastā ir tāda vieta Bilstiņi. Vietai ir ne tikai sena vēsture, bet tur atrodas arī “Rīta putni”. “Šī vieta saucas Bilstiņi,” saka Bruno Cīrulis. “Bilstiņi ir tāds latvisks vārds, otrs nosaukums uzvārdam Bilštein. Vācu muižnieks 16.gadsimtā faktiski 300 metrus no šejienes Daugavas virzienā uzbūvēja muižu, kur Kokneses pils, tagad pilsdrupas. Viņš bija pārtikas un kara noliktavas grāmatvedis. Viņš nebija dižciltīgs, viņam iedeva titulu, tad viņš dabūja šo zemi un uzbūvēja sev muižu. Te ir arī muižai piederīgas celtnes. Ir viesnīca, kura ierīkota Bilstiņu muižas klēts drupās. Tagad atjaunota jau kalpu māja, zirgu stallis. No spirta brūža palicis manteļskurstenis, kur Jānis Akuraters esot savas vasaras pavadījis šeit."

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.