Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

DĀRZS: Kaili un neganti – kailgliemeži

Cilvēki sociālajos tīklos aizvien pie dažādu kailgliemežu bildēm jautā – vai tas ir tas, ko domāju (proti, Spānijas kailgliemezis)? Tāpēc vēlreiz kopā ar malakoloģi Ivetu Jakubāni lūkojam, kādi kailgliemeži dārzos sastopami un ar kuriem cīņa jāsāk nekavējoties. Pēc cilvēku sūdzībām sarindojot dārzos biežāk sastopamos kailgliemežus, rijīgāko lauri viennozīmīgi tiek Spānijas kailgliemezim, melngalvas mīkstgliemezim un milzu kailgliemezim. Augļus un dārzeņus var bojāt arī raibais mīkstgliemezis. Rūsganais kailgliemezis ir mūsu vietējā kailgliemežu suga, kas bieži vien sava krāsojuma dēļ tiek jaukta ar nepieaugušiem Spānijas kailgliemežiem.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.