Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā Kolorādo vaboles un lietavas ietekmējušas kartupeļu ražu

Vasaras laikapstākļi – lietavas, pēc tam karstums un tad strauji atnākušais aukstums vasaras izskaņā ietekmēja arī ražu. “Dzirksteles” uzrunātie zemnieki atzīst, ka kopumā dārzeņu raža padevusies laba, izņemot kartupeļus. Tirzas pagasta “Avotiņos” kartupeļus audzē 5 hektāru platībā, bet diemžēl raža padevusies vissliktāk. “Avotiņu” saimniece Ligita Zvirbule stāsta, ka cerētie kartupeļi diemžēl pievīla. “Trīs lauki izslīka. Divos laukos vispār nevarēja ne ecēt, ne vagot. Visu laiku lija lietus, un viss aizauga ar nezālēm. Kartupeļu raža ir ļoti slikta.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Tās nu gan ir muļķības. Vajag norakt kartupeļus laicīgi,tad nebūtu nekādu lietu. Vienīgi sausās zemēs cieta un galvenais,ziedēšanas laikā vajadzēja vairāk ūdens. Citādi viss labi. Vaboles no sākuma rūpīgi jāskatās,pēc tam sīkajiem labi palīdzēja sinepju ūdens. Jā,darbs jāpieliek. Jo lielāks lauks, jo jaudīgāku smidzinatāju vajag. Bet tas ir vienreizējs ieguldījums.
    Tāpat kā tagad noskatos,cik daudz vēl nekultu lauku. Kas tā par saimniekošanu!! Katru gadu viens un tas pats. Arī ruļli! Nu bļāviens,ja tu sagatavo,tad arī noliec malā. Pašam ziemā vieglāk. Nekāds lietus netraucēja nokult labību. Tā iet ar saimniekošanu. Sagrābjas zemi un domā,ka nauda birs. Arī ar upeņu krūmiem un zemenēm tas pats. Ja stādat tik daudz, tad jādomā, kā novākt,nevis kliegt,ka nav,kas strādā. Cik tad ir tuvumā brīvu cilvēku,kas var palīdzēt. Normāli jau cilvēki strādā kādu darbu.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.