Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lieldienās krāsos 50 olas. Daukstēniete Jolanta Kuprovska: “Katru oliņu apmīļojam.”

Nedēļas nogalē svinēsim Lieldienas, kas ir pavasara saulgriežu svētki. Lieldienu svinēšana galvenokārt asociējas ar vienu no Lieldienu simboliem - olu. Uz daukstēnietes Jolantas Kuprovskas ģimenes svētku galda ir tikai pašu audzēto vistu dētās olas - raibas jo raibas! “Turam vistas, jo esam sapratuši, ka mājas vistu olas ir daudz veselīgākas, labākas un vērtīgākas nekā veikalā nopērkamās,” saka Jolanta. Kad “Dzirkstele” ierodas ciemos, var dzirdēt, ka pagalmā kladzina vistu saime. Putnu pulks ir liels - 40 vistas un 4 gaiļi. Bez vistām un gaiļiem ir pudeļpīles, tītari un arī parastās pīles. Putnu pulkā palikusi tikai viena cekulainā vistiņa. “Bija vairākas, bet ir jau mums “palīgi” – vanagi, lapsas, kas pastrādā,” stāsta Jolanta. Lapsas nekautrējas nākt pagalmā. “Pagājušajā gadā žogam izkasīja caurumu, un viena pīle bija aiznesta,” atminas Jolanta.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.