Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Rancēniete Līga Sebeža: “Es raudu šajā dienā…”

Katru gadu 25.martā pieminam 1949.gada deportācijas un komunistiskā genocīda upurus – cilvēkus, kurus no no savām mājām aizveda svešumā. Katru gadu 25.marts rancēnietei Līga Sebežai liek izplūst asarās. Rētas par to, ko nācies pārciest viņas ģimenei, nedzīst un droši vien arī nekad nesadzīs. 1949.gada 25.martā viņas vecākus kopā ar tikko dzimušo viņas vecāko brāli izsūtīja uz Sibīriju. Tas sāp joprojām. Rankas pagasta kultūrvēsturiskā mantojuma centrā 22.martā neformālā gaisotnē represēto atcerei kopā ar Līgu aizritēja pasākums “Mēs atgriezāmies”. Uz to bija ieradušies ne tikai vietējie, bet arī ukraiņi, kuri dzīvo Rankā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.