Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ranka pamazām kļūst par ukraiņu atbalsta centru Gulbenes novadā

Ukrainā Tetiana Grinevič 18 gadus ir strādājusi skolā par jaunāko klašu skolotāju. Visu mūžu vienā skolā. Papildus vēl bijusi psiholoģe. Rankā viņa ir ieradusies kopā ar diviem saviem bērniem – dēls mācoties 6.klasē, bet meita Ukrainā pārtraukusi studijas augstskolas 1.kursā un pagaidām nav vēl izlēmusi, kādi būs viņas nākotnes plāni. Vīrs palicis Ukrainā. Sākoties karam, viņš uzreiz ticis iesaukts. Tetiana ir no Žitomiras apgabala Malinas pilsētas. Tā esot vieta Čornobiļas tuvumā un 120 kilometru attālumā no Kijivas. Sprādzienus Malinas pilsētā dzirdējuši jau no kara pirmajām dienām. Tetiana redzējusi armijas bruņotu kolonnu kustību. Visu laiku sazinājusies ar draugiem citās kara darbības vietās, bet vienā brīdī tie pārtraukuši atbildēt. Divas dienas Tetiana ar bērniem slēpusies pagrabā. Viņa sapratusi, ka vilcināties nevar, ir jābēg. Uz Gulbenes novadu viņa izvēlējusies doties tāpēc, ka tobrīd šeit jau atradušies radinieki. Tetiana bilst: “Ir grūti pieņemt realitāti. Esam Ukrainā atstājuši visu, ko daudzu gadu garumā sastrādājām. Esam atstājuši savas mājas, tuviniekus. Esam aizbraukuši no savas valsts kā trūkumcietēji. Bet mēs nebijām nekādi nabadziņi! Visiem bija mājas. Visiem bija, ko ēst, ko vilkt mugurā. Mēs paši agrāk varējām palīdzēt citiem, kuriem klājās slikti. Negribam Latvijā dzīvot, rokas klēpī saliekot. Gribam strādāt un kļūt neatkarīgi.”

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.