Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

VĒSTURE: Visi ceļi ved uz krogu (2.daļa)

Jau no seniem laikiem Veišu krogs bija guvis privilēģijas uz atsacīšanās dienu. Tā bija gājēju jeb darbaspēka līgšanas diena. Tajā gājējs saimniekam un otrādi – saimnieks gājējam atsaka vai vienojas, ka līgs uz nākamo darba laiku. Pagastā pazina cits citu, varēja runāt un vienoties arī mājās, bet atsacīšanās krogā notika neitrālā vidē. Līgt strādnieku svešā mājā uzskatīja par ētikas pārkāpumu. Atsacīšanās notika Sveču dienā. Tad bija līgšana, arī kaulēšanās par algu, par darba normām un pienākumiem. Salīgšanas gadījumā gājēji saņēma rokasnaudu, kas netika ieskaitīta algas summā. Pēc tam bija magariču dzeršana, ko izmaksāja saimnieks. Jaunajā darbā stājās Jura jeb Jurģu dienā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.