Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Dīķa svētki Stāķos kļuvuši par tradīciju

Foto: Evita Daugerte.

Arī šogad Stāķos norisinājās Dīķa svētki, kas jau vairāku gadu garumā kļuvuši par tradīciju, pulcinot kopā gan lielus, gan mazus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis atminas, ka aizsākums šai tradīcijai ir pirms vairākiem gadiem realizētais projekts par Stāķu dīķa labiekārtošanu. Projekta gaitā tika veikta Stāķu dīķa tīrīšana un apkārtnes labiekārtošana.

“Tas arī bija sākums, kad pēc šī projekta realizācijas nākamajā gadā mūsu kultūras darba organizatorei Alisei Dūnei radās ideja sarīkot šādus svētkus. Tagad šie svētki notiek katru gadu,” stāsta J.Duļbinskis.

Vislielākā piekrišana – koncertam

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd A.Dūni aizvieto Inta Zellīte, kura ir arī šī pasākuma organizatore. I.Zellīte “Dzirkstelei” atzīst, ka svētki ir izdevušies – par to ir gandarījums un tie notiks arī nākamgad. Vislielākā piekrišana bija māsu Legzdiņu koncertam.

“Ilgi domāju, kas varētu cilvēkus uzrunāt, lai visām paaudzēm patiktu. Meklēju idejas internetā, kamēr atradu šo variantu. Zvanīju māsām, un viņām šī diena bija brīva, līdz ar to izdevās viņas sarunāt. Māsas Legzdiņas ir ļoti atraktīvas! Cilvēki pēc tam arī teica, ka viņiem ļoti patika koncerts. Liela piekrišana bija bērnu aktivitātēm – piepūšamās atrakcijas, bija ieradusies arī cūciņa Peppa ar Džordžu, bija cukurvate, protams, aktivitātes ūdenī – piepūšamā ūdensbumba un ūdens rodeo. Bija arī nopietnas sportiskas aktivitātes: pludmales volejbols, kas notika pie sporta halles, un triatlons, kas notika turpat pie dīķa. Gribētāju sportiskajām aktivitātēm bija pietiekama. Svētki notika visas dienas garumā. Tos galvenokārt baudīja vietējie. Šajā dienā prognozēja lietu, bet tomēr lutināja saulīte, jo lietusmākonis aizgāja gar malu. Svētki pie dīķa, pašā centrā – tas ir ērti, jo ne visiem ir iespēja aizbraukt kaut kur uz citām vietām, un ir tik patīkami, ja svētki notiek mājas pagalmā. Bija, kas koncertu klausījās no lodžijām. Protams, liels paldies pagasta pārvaldei par pretimnākšanu un sporta organizatorei Gunai Ģērmanei, jo viens nav karotājs, ir vajadzīga komanda, lai svētkus noorganizētu,” uzsver I.Zellīte.

Dīķī ielaisti amūri

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dīķis šobrīd ir ļoti aizaudzis. J.Duļbinskis stāsta, ka pagājušajā gadā dīķi jau sāka pārņemt ūdenszāles un šogad ir pavisam kritiski. “Ar dīķa tīrīšanu ir bēdīga lieta. Tam visam pamats ir tas, ka šī ūdenstilpe ir sekla, bet visās seklās ūdenstilpēs strauji aug ūdensaugi. Par tīrīšanu – bez ekskavatora pilnīgi bezjēdzīgi,” saka J.Duļbinskis.

Dīķa tīrīšana tika veikta pirms vairākiem gadiem, kad realizēja projektu. Lai atkārtoti tīrītu dīķi, ir nepieciešama nauda. “Un tāda nauda tuvākajā laikā nebūs pieejama. Bet ko mēs esam izdarījuši – mēs pavasarī ielaidām dīķī zivis – zālēdājus amūrus. Tas arī bija iekļauts budžetā. Bet tie vēl ir salīdzinoši nelieli, jo lielāko labumu jau tie dod tad, kad izaug. Par tiem gan ir dažādas atsauces – citiem palīdz, citiem ne. Redzēs. Vēl jau jāskatās, kā būs ar viņu pārziemošanu, jo seklās ūdenstilpēs tie varot izsalt un noslāpt. Skatīsimies, kā veiksies,” stāsta J.Duļbinskis.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.