Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Apkopots “Visma Skolu indekss”, Gulbenes novada skolas – starp pirmajām piecdesmit (labots)

Konkursa “Bebr[a]s” uzdevumi. Publicitātes foto.

IT uzņēmums “Visma” jau ceturto gadu apkopojis “Skolas indeksu”, kura mērķis ir izcelt skolas ar visaugstāko skolēnu iesaistes rezultātu izglītojošos ārpusklases pasākumos, kas skolēniem rada interesi par IT jomu – datorzinātnēm, algoritmiskās domāšanas principiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursā “Bebr[a]s” ikgadu piedalās 20 000 Latvijas skolēnu, un konkursa uzdevumu risināšanai nepieciešamas nevis specifiskas zināšanas, bet spēja pielietot loģiku un algoritmisku domāšanu. Vislabākie iesaistes rezultāti ir nelielajām reģionālajām skolām.

Trīs no 345 mācību iestādēm konkursā iesaistījušas pat 100 % skolēnu, sākot no 5. klases. Augšdaugavas novada Silenes pamatskola jau trešo gadu pēc kārtas “Bebr[a]s 2021” konkursā spējusi iesaistīt visus atbilstošās vecuma grupas skolēnus. Dienvidkurzemes novadā esošā Krotes Kronvalda Ata pamatskola aizvadītos divus gadus bijusi starp aktīvākajām skolām un šogad sasniegusi simtprocentīgu iesaisti. Tāpat arī pamatskola “Brīvā Māras skola” Mārupes novadā konkursa uzdevumu pildīšanā iesaistījusi visus atbilstošās vecuma grupas skolēnus.

““Bebr[a]s” konkurss ar starptautiskā vidē izstrādātiem uzdevumiem ir veids, kā bērniem radīt plašāku priekšstatu par to, ka eksaktus uzdevumus var pildīt arī radoši. Atšķirībā no olimpiādēm, tajā var piedalīties ikviens 5.-12. klašu skolēns, neatkarīgi no sekmēm mācībās. Reitings ir viens neliels solis virzienā, lai aicinātu skolas vērtēt ne tikai pēc rezultātiem olimpiādēs, bet arī pēc tā, cik ļoti pedagogi iesaistās, lai ikvienam no skolēniem būtu iespēja sevi izaicināt un noticēt savām spējām,” komentē “Visma Enterprise” pārstāve Mija Zaļūksne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Visma Skolu indeksā” aprēķins veikts, ņemot vērā kopējo skolēnu skaitu skolās ar vismaz 20 skolēniem no 5. līdz 12. klasei un to, cik procenti no tiem piedalījās konkursā “Bebr[a]s 2021”. Aprēķinam izmantoti Izglītības un zinātnes ministrijas dati par izglītojamo skaitu pa klašu grupām izglītības iestādēs 2021./2022. mācību gadā.

30.vietā skolēnu aktivitātes ziņā ierindojusies Gulbenes novada vidusskola (piedalījušies 66 % no skolēniem), 45.vietā – Rankas pamatskola (54 %), 47.vietā – Lizuma vidusskola (52 %).

Ar “Bebr[a]s 2021” skolu indeksu pilnībā var iepazīties ŠEIT

“Bebr[a]s” konkurss 2004. gadā aizsākās Lietuvā, kur tam pamatus lika Viļņas Universitātes profesore Valentīna Dagiene. Konkurss ir tradīcija, ko no Baltijas pārņēmusi visa pasaule. “Bebr[a]s” ir viens no lielākajiem konkursiem Eiropā dalībnieku skaita ziņā. Katru gadu konkursā piedalās vairāki miljoni skolēnu no vairāk nekā 60 pasaules valstīm. Kopš 2016. gada konkursa norisi Latvijā nodrošina Ziemeļvalstu lielākais IT uzņēmums “Visma”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.