Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Apbalvoti JA Latvia finanšu pratības konkursu laureāti, starp kuriem arī Lizuma pamatskolas audzēkņi

Publicitātes foto.

Izglītības organizācija “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) sadarbībā ar veikalu tīklu “Pepco” un izklaides centru “Apollo Skypark” apbalvoja JA Latvia finanšu pratības un radošuma konkursu “Mana vārdnīciņa” un “Biznesa pasakas” 2023./2024. mācību gada laureātus. Šajā mācību gadā konkursa 1. kārtā, kas norisinājās izglītības iestādes, piedalījās 717 skolēni no 54 Latvijas izglītības iestādēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finanšu pratības konkursā “Biznesa pasakas” starp laureātiem ir Lizuma pamatskolas skolēni: 4.-6.klašu grupā – Janeta Beļinska un Edvards Galviņš ar pasaku “Gudrā gariņa bizness”, Raians Zvirgzdiņš Maja ar pasaku “Pētera rotaļu bizness”; 7.-9.klašu grupā – Renāte Gicuka ar pasaku “Meža vērtība”, Elīza Evelīna Eiduka ar pasaku “Pētera un Annas bizness”, Matilde Muktupāvela ar pasaku “VilDža rotas”. Viņu skolotāja – Marina Grīnberga.

Publicitātes foto.

Konkursā “Mana vārdnīciņa” dalībai finālā tika iesniegti 148 labākie darbi no 28 izglītības iestādēm. Konkursa uzdevums bija kopā ar vēl 2 citu paaudžu pārstāvjiem izveidot ekonomikas terminu skaidrojošo vārdnīcu. Konkursā tika vērtēti skolēnu skaidrojumi tādiem ekonomikas terminiem kā norēķinu karte, labklājība, tirgus, alga, peļņa, atbildība un citi. Ar konkursa “Mana vārdnīciņa” laureātu sarakstu var iepazīties: šeit.

Finanšu pratības konkursa “Biznesa pasakas” žūrijas komisija saņēma 146 labākās pasakas no 29 izglītības iestādēm. Starp tām rūpīgi tika izvēlētas un apbalvotas 37 radošākās skolēnu pasakas. Sacerot un ilustrējot biznesa pasakas, skolēni pasakas sižetā iekļāva ar uzņēmējdarbību un ekonomiku saistītus procesus, piemēram, biznesa idejas radīšana, konkurence, atbildīga finanšu lēmumu pieņemšana u.c. Ar “Biznesa pasaku”konkursa laureātiem var iepazīties: šeit.

Publicitātes foto.

“Biznesa pasakas” konkursa laureātu darbi ir apkopoti JA Latvia “Biznesa pasaku grāmatā”, kas var kalpot par vērtīgu lasāmvielu gan ģimenēs, lai veicinātu sarunas par naudu, atbildīgiem finanšu lēmumiem un uzņēmējdarbību, gan arī skolās mācību satura dažādošanai. Pēc apbalvošanas ceremonijas 19 “Biznesa pasaku konkursa” laureātu skolas saņēma “Biznesa pasaku grāmatu”, kuru skolēni varēs lasīt savas skolas bibliotēkā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.