Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

“Erasmus+” jaunatnes jomas projektiem 2023.gadā pieejami vairāk nekā 5 miljoni eiro

Foto: “Pexels”.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) informē, ka Eiropas Komisija ir izsludinājusi 2023. gada programmas “Erasmus+“ projektu konkursus. To ietvaros programmas “Erasmus+” jaunatnes jomas projektu finansēšanai un atbalsta aktivitāšu organizēšanai būs pieejami teju 5,5 miljoni eiro. Organizācijas un jaunieši varēs īstenot jauniešu apmaiņas, jaunatnes darbinieku mobilitātes, jaunatnes līdzdalības, “DiscoverEU” iekļaušanas, sadarbības partnerības un maza mēroga partnerības projektus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Papildu 2023. gada “Erasmus+” vadlīnijās uzsvars ir vērsts uz līdzvērtīgu iespēju nodrošināšanu, Krievijas iebrukuma Ukrainā sociāli ekonomiskās ietekmes mazināšanu, kā arī mobilitātes projektu, kas veicina to cilvēku integrāciju, kuri bēg no kara Ukrainā, atbalstīšanu. Tāpat, salīdzinot ar 2022. gadu, palielinātas individuālā atbalsta likmes dienā uz vienu cilvēku:

 • jauniešu apmaiņas projektos no 34 eiro uz 38 eiro;
 • jaunatnes darbinieku mobilitātes projektos no 59 eiro uz 66 eiro;
 • jaunatnes līdzdalības projektos no 34 eiro uz 38 eiro;
 • “DiscoverEU” iekļaušanas projektos no 62 eiro uz 70 eiro.

Pieteikšanās

JSPA informē, ka 2023. gadā nevalstiskās organizācijas, pašvaldības un to iestādes, valsts iestādes, neformālas jauniešu grupas, sociālie uzņēmumi, u.c. kas jau strādā vai vēlas strādāt jaunatnes jomā, projektus varēs iesniegt šādos termiņos:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 • līdz 23.februāra plkst. 13:00 pēc Latvijas laika (jauniešu apmaiņas, jaunatnes darbinieku mobilitātes, jauniešu līdzdalības, “DiscoverEU” iekļaušanas projektu un “Erasmus+” akreditācijas ikgadējās dotācijas pieprasījumus);
 • līdz 22.marta plkst. 13:00 pēc Latvijas laika (sadarbības partnerības un maza mēroga partnerības projektus);
 • līdz 4.oktobra plkst. 13:00 pēc Latvijas laika (jauniešu apmaiņas, jaunatnes darbinieku mobilitātes, jauniešu līdzdalības, “DiscoverEU” iekļaušanas, sadarbības partnerības un maza mēroga partnerības projektus).

Visi, kas vēlas īstenot programmas “Erasmus+” jaunatnes jomas projektus, to pieteikumu un ikgadējo finansējuma pieprasījumu var iesniegt elektroniski vienotajā “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” platformā.

Pieejamais finansējums

23. februāra projektu konkursā programmas “Erasmus+” jaunatnes jomas projektu atbalstam pieejamais finansējums ir 1 907 056,73 eiro:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 • 940 973,27 eiro mobilitātes projektiem (jauniešu apmaiņas un jaunatnes darbinieku mobilitātes projekti);
 • 661 224,46 eiro “Erasmus+” akreditācijas finansējuma pieprasījumiem;
 • 245 423,50 eiro jaunatnes līdzdalības projektiem;
 • 59 435,50 eiro “DiscoverEU” iekļaušanas projektiem.

Detalizēti finansējuma sadalījuma principi “Erasmus+” akreditācijai pieejami JSPA tīmekļa vietnē.

22. marta projektu konkursā programmas “Erasmus+” jaunatnes jomas projektu atbalstam pieejamais finansējums ir 920 993,00 eiro:

 • 750 082,50 eiro sadarbības partnerības projektiem;
 • 170 910,50 eiro maza mēroga partnerības projektiem.

Informatīvi atbalsta pasākumi

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai sniegtu informāciju par jaunākajām izmaiņām, prioritātēm un projektu veidiem, JSPA 2023.gada sākumā organizēs informatīvos seminārus par programmas “Erasmus+” projektiem:

 • 4. janvārī no plkst. 13.00 līdz 14.30 – atklāšanas pasākums “Iespējas jauniešiem” (kopējās prioritātes, jauniešu apmaiņa, jauniešu līdzdalība un solidaritātes projekti);
 • 5. janvārī no plkst. 11.00 līdz 12.30 – atklāšanas pasākums “Iespējas organizācijām” (kopējās prioritātes, jaunatnes darbinieku mobilitāte, sadarbības partnerības un maza mēroga partnerības projekti);
 • 5. janvārī no plkst. 13.00 līdz 14.30 – “Iespējas organizācijām” (brīvprātīgais darbs, kvalitātes zīme un “DiscoverEU” iekļaušanas projekti).

Atklāšanas pasākumiem nepieciešams iepriekš reģistrēties, aizpildot pieteikuma anketu. Semināra tiešraidi būs iespējams vērot arī JSPA Facebook kontā.

Neskaidrību un jautājumu gadījumā var sazināties ar ES programmas “Erasmus+” nodaļas vecākajiem ekspertiem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.