Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Fizikas olimpiādē — sešas komandas no Gulbenes novada vidusskolas

GULBENES NOVADA VIDUSSKOLAS 12.KLASES KOMANDA, kuras sastāvā Intars Ilgsalietis, Edžus Bleikšs un Leonia Ļutova apliecina savas zināšanas fizikas komandu olimpiādē. FOTO: GATIS BOGDANOVS

Pirms nedēļas arī Gulbenē notika fizikas komandu olimpiāde, kurā piedalījās astoņas komandas un no tām sešas komandas pārstāvēja Gulbenes novada vidusskolas skolēni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad olimpiāde turpina paplašināties un notiek septiņās Latvijas pilsētās – Rīgā, Valmierā, Gulbenē, Rēzeknē, Daugavpilī, Ventspilī un Liepājā. Olimpiādei ir pieteikušās 170 komandas no visas Latvijas, kurās ir 723 skolēni, kas ir lielākais dalībnieku skaits olimpiādes vēsturē.

Risina uzdevumus kopējiem spēkiem

Viena no galvenajām olimpiādes organizatorēm Kristiāna Maskava-Pudāne “Dzirkstelei” atzīst, ka sešas komandas no Gulbenes novada vidusskolas – tas ir daudz.

Olimpiāde notika trīs stundas, un olimpiādes laikā dalībnieki kopējiem spēkiem risināja savai klašu grupai atbilstošus, paaugstinātas grūtības pakāpes uzdevumus, kas pārbaudīja skolēnu spējas strādāt komandā un demonstrēt prasmes un zināšanas fizikā. Tāpat katrai komandai bija iespējams veikt eksperimentu un redzēt demonstrējumu, kas padara olimpiādi vēl interesantāku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Viens no eksperimentiem – ar multimetru vajadzēja mērīt temperatūru, kā kūst ledus. Demonstrējumi pamatskolai un vidusskolai bija atšķirīgi. Vidusskolas klasēm demonstrējumu mikrofluīdikas jomā speciāli sagatavoja Cietvielu fizikas institūts. Skolēniem bija iespēja redzēt ko tādu, kas nav ikdienā redzēts. Pamatskolai demonstrēja masas centra noteikšanu. Pārējie bija teorētiskie uzdevumi.

Tas, kā veicās skolēniem šajā olimpiādē, būs zināms apmēram pēc mēneša. “Mēs esam biedrība, tā ir mūsu iniciatīva, papildu darbs, labdarības pasākums. Apbalvošanu plānojam aprīlī. Tiks apbalvotas pirmās četras vietas no katras klašu grupas. Skolotāju olimpiādē blakus nebija, skolēni paši nāca un rādīja savas zināšanas. Esam saņēmuši atsauksmes, ka uzdevumi ir bijuši par grūtu, centīsimies nākotnē to ņemt vērā,” stāsta K.Maskava-Pudāne.

Patīk neierastais olimpiādes formāts

Gulbenes novada vidusskolas 12.klases skolnieks Intars Ilgsalietis, kurš arī piedalījās šajā olimpiādē, “Dzirkstelei” stāsta, ka fizikas komandu olimpiādē bija astoņi uzdevumi un tie bija grūti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Uzdevumi bija dažādi, iekļaujot visas fizikas tēmas – bija jāizskaidro demonstrējums, kā arī pašiem vēl jāveic praktisks eksperiments. Šajā olimpiādē piedalījos arī pagājušajā gadā, kad tuvākā norises vieta bija Valmiera. Toreiz iepatikās neierastais olimpiādes formāts, tādēļ pēc skolotājas Tatjanas Pētersones aicinājuma piekritu piedalīties arī šogad. Komandā bijām trīs klasesbiedri, kuri skolā apgūst kursu “Fizika II” un nākotni lielākā vai mazākā mērā domā saistīt ar fiziku. Olimpiādē piedalās skolēni, kurus aizrauj fizika, un svētdiena nav šķērslis, lai iegūtu jaunas zināšanas, plašāku redzesloku un bagātīgu pieredzi,” saka Intars.

T.Pētersone “Dzirkstelei” stāsta, ka Gulbenes novada vidusskolas skolēni šajā olimpiādē piedalās otro gadu un jau septembrī daži skolēni paši interesējās, kad šogad būs šī komandu olimpiāde.

“Protams, jautāju, vēlas piedalīties vai ne, bet aģitēt gan neaģitēju, lai piedalās. Varu secināt – ir liela interese par fiziku, jo skolēniem ir vēlme strādāt ne tikai fizikas stundās, bet arī ārpus stundām. 26 skolēni komandu olimpiādē no vidusskolas klasēm – tas ir daudz. Bija trīs komandas no 10.klasēm, divas komandas no 11.klasēm un viena komanda no 12.klases. Kad pagājušajā gadā devāmies uz šo olimpiādi Valmierā, organizatori teica, ka nav nevienas tādas skolas, no kuras tik daudz skolēniem ir tik liela interese par šo olimpiādi, tāpēc viņi nolēma, ka šogad olimpiāde notiks Gulbenē, jo no Gulbenes ir tik daudz skolēnu komandu. Pagājušajā gadā mūsu skolas skolēniem komandu olimpiādē nebija medaļas. Par rezultātiem teikšu tā – man šajā olimpiādē nav tik svarīgas medaļas. Man svarīgi, ka bērnus tas interesē, ka viņi grib to darīt, jo, lai dabūtu vietas un medaļas, tur ir jāstrādā vēl ļoti daudz papildus. Bet skolēniem ir interese, viņi labprāt piedalās, un es par to esmu priecīga! Svētdien atnākt un strādāt! Esmu gandarīta, ka viņiem ir interese un viņi piedalījās. Visi, kas piedalījās komandu olimpiādē, ir mani skolēni. Arī pati šajā dienā biju skolā savā kabinetā – kā gan nepavadīt bērnus uz olimpiādi?! Kā neapskatīties, kāds viņiem garastāvoklis un vai viņi ir gatavi startēt! Protams, ar visiem parunājos, visus pavadīju. Skolēniem bija interesanti, un, jautājot, vai lietderīgi ir pavadījuši svētdienu, visi atbildēja apstiprinoši,” stāsta T.Pētersone.

Fizikas komandu olimpiādi rīko Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas un Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas skolēni un absolventi. Olimpiāde pulcē 8. līdz 12. klašu skolēnus, kas ir apvienojušies komandās divu līdz piecu cilvēku sastāvā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.