Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada jauniešu centra “Bāze” vadītāja saņem Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstu

Valērija Stībele (no kreisās) tika sveikta par nozīmīgu ieguldījumu darba ar jaunatni attīstībā Gulbenes novada pašvaldībā. Publicitātes foto

19.jūnijā Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) ar Atzinības un Pateicības rakstiem tika godināti darbā ar jaunatni iesaistītie, kuri ne tikai bijuši līdzās jaunatnes politikas attīstībai Latvijā, bet arī palīdzējuši veidot Latvijas saikni ar Eiropu jaunatnes jomā, nesot Latvijas jauniešiem jaunas pieredzes un iespējas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu darba ar jaunatni attīstībā Gulbenes novada pašvaldībā saņēma arī Gulbenes novada jauniešu centra “Bāze” vadītāja Valērija Stībele.

Publicitātes foto

“2024. gads ir nozīmīgs jaunatnes jomā. Tajā atzīmējam ne tikai 20 gadus kopš Latvijas pievienošanās Eiropas Savienībai (ES), bet arī 15 gadus kopš pieņemts Jaunatnes likums, kurā tika nostiprināts, ka jaunatnes politiku koordinē Izglītības un zinātnes ministrija. Jaunatnes joma ir viena no salīdzinoši jaunākajām IZM nozarēm. Joprojām tiek likti pamatakmeņi tās nostabilizēšanai Latvijā – ciešā sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru (JSPA), jaunatnes jomas profesionāļiem un ekspertiem,” saka JSPA Komunikācijas nodaļas vadītāja Māra Medne .

20 gadu laikā ES programmas ir kļuvušas par būtisku atbalsta instrumentu jaunatnes jomas attīstībā. Tās piedāvā iespējas doties pieredzes apmaiņā, uzlabot prasmes un kompetences, zināšanu radīšanu un pārnesi, veidot dažāda līmeņa sadarbības projektus un veicināt brīvprātīgo darbu, kā arī īstenot dažādus jauniešu iniciētus projektus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Eiropas vērtību ievērošana un pieredzes pārņemšana no citām Eiropas valstīm palīdzējusi nostiprināt un pilnveidot jaunatnes politikas konceptus, ienest prasmes un zināšanas darbā ar jaunatni, īpaši neformālajā izglītībā un pilsoniskajā līdzdalībā,” cildināšanas runā uzsvēra IZM valsts sekretāra vietniece, Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktore, valsts sekretāra pienākumu izpildītāja Ilze Saleniece. “Ir nozīmīgi, ka jomas attīstībā iesaistās eksperti, kas spēj redzēt, dzirdēt un sajust jomas, tajā skaitā jauniešu vajadzības.”

JSPA, kas 2024. gadā atzīmē savu 25. darbības gadskārtu, savā darbā nodrošina Latvijas, ES un citu starptautisko programmu, projektu un iniciatīvu īstenošanu darbā ar jaunatni. Šo uzdevumu izpildē JSPA cieši sadarbojas ar konsultatīvo padomi un mācību vadītāju kopu, kurā darbojas jaunatnes un neformālās izglītības jomās pieredzējuši mācību vadītāji, veidojot izpratni par neformālās izglītības nozīmi, sniedzot atbalstu jauniešiem un jaunatnes darbiniekiem visā Latvijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.