Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada vidusskolēni raksta Valsts prezidenta uzrunu, prezidents uzaicina viņus uz Rīgas pili

Gulbenes novada vidusskolas 12.u klases skolēniem, piedaloties konkursā un apliecinot savas zināšanas, bija iespēja doties uz Rīgas pili un satikties ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču. Foto: no privātā arhīva.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī decembra sākumā tikās ar Latvijas Republikas proklamēšanas 105.gadadienai veltītā skolēnu radošo darbu konkursa dalībniekiem – 10. līdz 12.klašu skolēniem, starp kuriem ir arī Gulbenes novada vidusskolas skolēni un viņu latviešu valodas un literatūras skolotāja Daiga Tipāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

D.Tipāne “Dzirkstelei” stāsta, ka Gulbenes novada 12.u klasē, kura ciemojās pie Valsts prezidenta, padziļināti apgūst literatūru un latviešu valodu, mācās talantīgi bērni.

“Mēs cenšamies piedalīties vairākos konkursos, un mums ir tapis arī savs dzejoļu krājums. Šis konkurss bija izsludināts saistībā ar 105. Latvijas dzimšanas dienu. Skolēniem vajadzēja rakstīt uzrunu tautai, ja viņš būtu Valsts prezidents. Klasē rakstīja visi un arī prezentēja. Skolēni sagatavoja runu un uzstājās, un paši skolēni izvirzīja labākos darbus. Rosināju skolēnus savus darbus arī aizsūtīt Valsts prezidentam, jo tas bija jādara viņiem pašiem, nevis skolotājam. Pēc kāda laika Rūdolfs (Rūdolfs Lūkins – red.) saka, ka viņam ir atnācis uzaicinājums, un, izrādās, visi seši skolēni, kas bija aizsūtījuši savas runas, saņēma arī uzaicinājumu ierasties pie Valsts prezidenta,” stāsta D.Tipāne.

Šie skolēni ir Amanda Priedīte, Dāvids Klucis, Rūdolfs Lūkins, Liene Baumane, Linards Grava un Simona Krieva.

“Organizējām braucienu un devāmies uz Rīgas pili. Pasākums notika Rīgas pilī svētku zālē. Valsts prezidents sarunājās ar skolēniem. Viņš ir patiess, neizlikās. Ceru, ka ar šo prezidentu varēsim lepoties. Skolēniem arī bija dots uzdevums sagatavot dažus jautājumus Valsts prezidentam, un varēja redzēt, ka prezidenta kungs apdomā un atbild no sirds. Bija ļoti ieinteresēts. Kad pasākuma oficiālā daļa beidzās, Valsts prezidentam bija jādodas prom, un individuālā fotografēšanās nebija īpaši paredzēta. Bet viņš atļāvās vismaz vēl 15 minūtes uzkavēties, lai nofotografētos ar skolēniem. Pēc tam mums bija arī ekskursija pa Rīgas pili. Varēja just, ka mūsu skolēni jūtas lepni starp pārējiem skolēniem, kas bija ieradušies,” saka D.Tipāne.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Būtu jau godīgi, ja pieminētu arī citu mūsu novada skolu skolēnus, kas arī rakstīja šādu runu un bija uz tikšanos ar prezidentu.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.