Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Izsludina konkursu “Skolotāj, aizved mani uz muzeju!” Vidzemē


Uzsverot skolotāju ieguldīto darbu jauniešu izaugsmē, Valmieras novada fonds (VNF) izsludina konkursu “Skolotāj, aizved mani uz muzeju!”. Lai piedalītos, fonds aicina Vidzemes izglītības iestāžu skolēnus kopā ar saviem pedagogiem apmeklēt tīkamāko muzeju un saskatīt tā eksponātos DEMOKRĀTIJU. Pirmās 30 klašu grupas, kas iesniegs atbildes, iegūs izzinošas un izglītojošas spēles, savukārt visas klases, kas iesniegs paveikto uzdevumu līdz 2024. gada 28. janvārim, piedalīsies lielās balvas izlozē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai sagatavotu jauniešus aktīvai līdzdalībai sabiedrībā un sekmētu pilsonisku izglītību, VNF aicina vēstures, ētikas, audzināšanas, sociālo zinību, pilsoniskās izglītības, un citus ieinteresētos pedagogus kopā ar skolēniem doties uz kādu no Vidzemes muzejiem un kopīgiem spēkiem atrast visdažādākās demokrātijas izpausmes muzejā.

Apmeklējuma laikā skolēniem būs jāapraksta savas pārdomas par atrastajiem eksponātiem Demokrātijas muzeja kartē. Piemēram, ieraudzīt un pamatot, kā muzeja eksponātos saskatāmas tādas demokrātijas vērtības kā brīvība, cilvēktiesības, pilsoniskā līdzdalība, vienlīdzība, vārda brīvība un citas demokrātijas šķautnes.

Ar konkursa palīdzību VNF vēlas rosināt jauniešu mācīšanos un kritisko domāšanu caur aktīviem līdzdalības procesiem – analizējot, pētot un izvērtējot vēsturiskos piemērus, tādējādi gūstot pārdomātu spriedumu un izvērtējumu par demokrātijas jēdzienu. Jānorāda gan, ka demokrātijas šķautnes var tikt ieraudzītas visdažādākajos veidos muzeja teritorijā, ņemot vērā skolēnu vecumu un domāšanas veidu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai piedalītos, VNF aicina:

  1. iepazīties ar konkursa nolikumu https://ej.uz/DAkonkurss VNF vietnē;
  2. izdrukāt Demokrātijas karti (kartē ir jānorāda izvēlētais muzeja objekts un jāatbild uz norādītajiem jautājumiem);
  3. nosūtīt uz epastu: vnf@vnf.lv līdz 2024. gada 28. janvārim aizpildītās Demokrātijas kartes (skenētā vai fotografētā veidā).

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.