Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Izsludina vidusskolēnu uzņemšanu Līderu programmā

Foto: “Pexels”.

Izglītības organizācija “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) izsludina skolēnu pieteikšanos uzņemšanai Līderu programmā. Jau desmito gadu ap piecpadsmit vidusskolēniem no visas Latvijas programmā būs iespēja attīstīt līderības prasmes gan pieredzējušu mentoru, gan personiskās izaugsmes treneru vadībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līderu programmas dalībnieki viena mācību gada laikā apmeklēs dažādas meistarklases, biznesa darbnīcas, izstrādās savus projektus un individuāli strādās ar mentoriem. Līderu programmas apmācība noslēgsies 2024. gada vasaras beigās vairāku dienu nometnē “Junior Achievement Unlocked 2024”.

“Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns: “Jebkurā amatā, dzīves sfērā ir nepieciešams līderis. Tieši tādus jauniešus mēs meklējam – neatlaidīgus, mērķtiecīgus, kuri ir gatavi attīstīties, lai nākotnē uzņemtos atbildību un virzītu procesus – sabiedrībā, politikā, mākslā vai uzņēmējdarbībā.”

Programmas mērķis ir attīstīt jauniešos līderības prasmes, lai nākotnē tie kļūtu par izciliem līderiem biznesā, politikā, valsts pārvaldē vai radošajās jomās. Dekādes laikā Līderu izglītības programmu absolvējuši jau apmēram 120 jaunieši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

AS “CleanR Grupa” padomes priekšsēdētājs un “Junior Achievement” Līderu programmas iniciators Guntars Kokorevičs: ““Junior Achievement” Līderu programma ir izcila platforma, kur zinātkāriem jauniešiem iegūt pārliecību par savu varēšanu, drosmi ideju īstenošanai un profesionālu kontaktu loku, kas atbalsta, palīdz ar padomu un iedrošina uzdrīkstēties. Līderu programma apvieno ne tikai Latvijas skolu aktīvākos jauniešus, bet arī ļoti spēcīgu mentoru komandu – augsta līmeņa profesionāļus gan no publiskā, gan komercsektora dažādām uzņēmējdarbības jomām. Un, manuprāt, pievienotā vērtība no šīs jauniešu – profesionāļu mijiedarbības ir abām pusēm, tā ir enerģiska un pozitīvi lādēta domapmaiņa, kas rosina uz darbošanos un pilnveidi.”

Pieteikties Līderu programmai vidusskolēni var līdz 22. novembrim, aizpildot pieteikšanās anketu mājas lapā “Jalatvia.lv”.

Spilgtākie programmas absolventi

Roberts Nīmanis (Ogres tehnikums), piesaistot finansējumu un pulcinot domubiedrus, realizējis Špakovska parka skatu torņa labiekārtošanu un atjaunošanu Ogrē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājas pilsētas 5. vidusskolas audzēkne Tīna Bule vasarā iniciēja grafiti mākslas projektu Liepājā, kura laikā tapa lielformāta sienu apgleznojumi uz vairākām katlumājām pilsētvidē, aktualizējot ilgtspējīgas enerģijas nepieciešamību.

Divas no Līderu programmas komandām kopīgā darbā īstenojušas sociālu projektu senioriem “Atver omei pasauli”, kurā izstrādāja mācību programmu senioru digitālo prasmju uzlabošanai. Dalībnieki apguva e-paraksta izmantošanu, darbošanos valsts pārvaldes pakalpojumu portālā “Latvija.lv”, kā arī rēķinu apmaksu internetā.

“Šie ir tikai daži piemēri, bet katru gadu Līderu programmā top vismaz desmit videi un sabiedrībai noderīgi projekti, kur caur praksi jaunie līderi apliecina un asina savas komunikācijas, projektu vadības, līderības un uzņēmējspējas,” papildina J. Krievāns.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.