Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Jaunieši aicināti piedalīties vizuālo vēstījumu konkursā par Stūra mājas nākotni

Publicitātes foto.

Atsaucoties uz šogad kārtējo reizi aktualizēto jautājumu par Stūra mājas nākotni, Latvijas Okupācijas muzejs izsludina vizuālo vēstījumu konkursu “Uz stūra” jauniešiem no 18 līdz 28 gadiem. Labāko darbu autori saņems naudas balvas, savukārt labākie darbi tiks nodrukāti pastkaršu formā un būs pieejami muzeja apmeklētājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1940. gada rudenī Rīgā, ēkā uz Brīvības un Stabu ielas krustojuma okupācijas režīms iekārtoja represīvo valsts drošības orgānu galveno mītni, sauktu par čeku. Laikam ejot, šī ēka tautā ieguva “Stūra mājas” vārdu. Tajā ieslodzīja un pratināja Latvijas pilsoņus, kurus okupācijas vara uzskatīja par komunistiskā režīma pretiniekiem, kopā ierosinot 48 000 krimināllietu par “noziegumiem” pret režīmu. Jautājums par Stūra mājas kā vēstures, kultūras, arhitektūras un kolektīvās atmiņas pieminekli ir aktuāls jau vairākus gadus – īpaši kopš 2016. gada, kad Stūra mājas pirmajā stāvā tika izveidota Latvijas Okupācijas muzeja izstāde “Čekas vēsture Latvijā”.

Konkursa mērķis ir sniegt jauniešiem iespēju ar vizuāla vēstījuma starpniecību piedāvāt savu skatījumu uz Stūra mājas nozīmi, vērtību, likteni un nākotni, tādējādi iesaistoties publiskā diskusijā par minēto jautājumu un vairojot savu izpratni par Latvijas vēsturi, kolektīvo atmiņu un kultūrvēsturisko mantojumu.

Jaunieši ir aicināti veidot un konkursam pieteikt vizuālos vēstījumus dažādos formātos: gleznas, fotogrāfijas, kolāžas, digitālā formā veidotas vizualizācijas u.c.. Darbus var iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pasta adresi, vai iesniegt klātienē. Konkursa Nolikums un prasības pieejamas mājaslapā: okupacijasmuzejs.lvNOLIKUMS. Darbu iesniegšanas termiņš ir 3. maijs.

Konkursam iesniegtos darbus vērtēs žūrija, izvirzot trīs labākos darbus, kas tiks nodrukāti pastkaršu formā. Pirmās, otrās un trešās vietas ieguvēji par dalību konkursā saņems naudas balvas. Konkursa rezultāti tiks paziņoti 1. jūnijā Latvijas Okupācijas muzeja mājaslapā un Stūra mājas sociālajos tīklos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.