Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Konkurss skolēniem “Šodien laukos” sāk jauno sezonu

Marta sākumā Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) jau astoto reizi skolēnus aicinās piedalīties konkursā “Šodien laukos”, ļaujot pilnveidot savu izpratni par lauksaimniecību, mežsaimniecību un zivsaimniecību, dodoties dabā un pildot dažnedažādus uzdevumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī šogad visa gada garumā konkurss notiks trīs vecuma grupās sociālo tīmekļu vietnēs Facebook un Instagram, kā arī mājaslapā www.laukutikls.lv.

Konkursa pirmais posms – no 12 līdz 16 gadiem

Pirmie konkursā no aicināti piedalīties skolēni vecumā no 12 līdz 16 gadiem, startējot individuāli vai kā klase/kolektīvs. Katram mēnesim būs noteikta lielā tēma: par laukiem, mežiem vai ūdeņiem, kuras ietvaros tad arī izsludinās mēneša lielo uzdevumu. Marta konkurss sāksies ar tēmu “Lauki”. Šo trīs mēnešu laikā būs arī papilduzdevumi, kuros iegūtie punkti ļaus palielināt kopējo vērtējumu un virzīties tuvāk uzvarai. LLKC atgādina, ka pieteikties dalībai konkursā var visā tā norises laikā. Konkursa noslēgumā, jūnija sākumā, trīs labākie individuālie un trīs veiksmīgākās klases/kolektīvi saņems vērtīgas balvas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa otrais posms – pirmsskolas

Mazākos – 3 līdz 7 gadus vecos bērnus – konkurss aicinās izzināt laukus, mežus un ūdeņus pašā vasaras viducī – jūlijā. Arī šeit startēt iespējams kā individuāli, tā pirmsskolas izglītības iestādes grupiņas komandā. Dalībnieki ar lielāko punktu skaitu iegūs vērtīgas, vecumam atbilstošas balvas.

Konkursa trešais posms – no 8 līdz 11 gadiem

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noslēdzošais konkursa posms 8 līdz 11 gadus veciem bērniem notiks valsts svētku mēnesī – novembrī. Atšķirībā no pirmajiem konkursa posmiem šajā piedalīties aicināti tikai individuālie dalībnieki. Posma uzvarētājus noteiks žūrija, summējot katra saņemtos punktus. Uzvarētāji balvās saņems vērtīgas, gadalaikam un svētkiem atbilstošas balvas.

Sandra Eimane, konkursa “Šodien laukos” vadītāja: “Novēlu, lai šis konkurss sniedz jaunas zināšanas, iespēju doties dabā un kopīgi sastrādāties kā ar komandas biedriem, tā vecākiem un skolotājiem! Lai vēlme izzināt un radošums ir ar jums! Ar prieku gaidīsim jūsu radošās idejas!”

Katram posmam ir atsevišķs nolikums, kas būs pieejams vienlaikus ar konkrētā posma izsludināšanu. Nolikumi ŠEIT

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.