Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Konkursā „Kas ir Tavs varonis šodien?” Atzinību saņem arī Gulbīša pamatskolas audzēkņi

Dzimtās valodas dienu sagaidot, Latviešu valodas aģentūra sveic ikgadējā skolēnu radošo darbu konkursa uzvarētājus. Šoreiz konkursa tēma bija „Kas ir Tavs varonis šodien?.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starp laureātiem ir arī Gulbīša pamatskolas skolēni. Literāro darbu grupā Atzinību saņem 3.klases skolnieks Kristers Jaunzems. Zīmējumu grupā Atzinība 9.klases skolniecei Aleksai Orlovai, 9.klases skolniekam Arvim Ormanim un 8.klases skolniecei Sigitai Brokai.

“Konkursā sagaidījām ļoti lielu pieteikumu skaitu – 1202 radošos darbus: esejas, dzejoļus, domrakstus un zīmējumus no Latvijas un latviešu skolām ārzemēs (762 literāros darbus un 440 zīmējumus). No katras skolas varēja iesūtīt tikai deviņus darbus, tas nozīmē, ka konkursā piedalījās daudz vairāk bērnu un jauniešu,” stāsta Latviešu valodas aģentūras projektu koordinatore Velga Līcīte-Meldere.

Žūrijas komisija (literatūrzinātniece, mācību grāmatu autore, Latvijas Universitātes profesore I. Stikāne, māksliniece, grāmatu „Koko un Riko” zīmējumu autore L. Lošina, UNESCO LNK ģenerālsekretāre B. Moļņika, rakstnieks V. Rūmnieks un Latviešu valodas aģentūras projektu koordinatore V. Līcīte-Meldere) spraigā diskusijā ir vērtējusi un noteikusi labākos radošos darbus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Labāko darbu autoru saraksts

“Izrādās, ka vislielākais varonis bērniem ir MAMMA. Tad seko tētis, vecmāmiņa, vectētiņš, ģimene, māsa, brālis, ugunsdzēsēji, zemessargi un ārsti.”Izrādās, ka vislielākais varonis bērniem ir MAMMA. Tad seko tētis, vecmāmiņa, vectētiņš, ģimene, māsa, brālis, ugunsdzēsēji, zemessargi un ārsti. Populārākais cilvēks – Vaira Vīķe-Freiberga, kurai pateicoties mēs esam NATO. No skolēnu zīmētajiem Vairas Vīķes-Freibergas portretiem varētu sarīkot izstādi. Skolēni ļoti novērtē mieru, redzot kara šausmas tepat blakus Ukrainā. Volodimirs Zelenskis ir drosmes paraugs,” saka V.Līcīte-Meldere. “”Mieru katrā valstī un ģimenē,” tā raksta daudzi skolēni, atspoguļojot ģimenēs runāto.”

Viņa stāsta, ka ļoti iecienīti ir sportisti, visbiežāk pieminētie ir Kristaps Neretnieks, 3×3 basketbolisti, Kristiāns Rubīns, Kristaps Porziņģis, Dairis Bertāns, Martins Dukurs, Artūrs Šilovs, arī Kristiano Ronaldo. Skolēnus iedvesmo treneri, jaunsargu instruktori, mūziķi, arī pati mūzika un, protams, influenceri. Skolēni paši alkst būt varoņi, daļa tā jau jūtas tagad.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Varonis ir Ukraina un ukraiņu tauta, Latvija un latviešu tauta. Skolēni kā varoņus min Latvijas brīvības cīnītājus, Ukrainas karavīrus, Gunāru Astru – tas dod tādu stipruma sajūtu, ka Latvijai ir nākotne. Sajaucas laiki un gadsimti, pārvēršot tautas vēsturi par iedvesmas un spēka avotu, tiek minēti drosmīgi cilvēki un vēsturiskas personības –  Jānis Čakste, Kārlis Ulmanis, Baumaņu Kārlis, Reinis Pozņaks ar Tviterkonvoju, Rūta Dimante, kara reportiere Ieva Vārna. Varonis ir latvietis – tas, kurš nekaunas tāds būt, nekaunas no savām saknēm, no savas valodas kā savulaik Krišjānis Valdemārs,” saka V.Līcīte-Meldere. “Varonis ir arī labs cilvēks, cilvēks, kas liek smaidīt, kas dod spēku noticēt sev pašam; draugi, kas tic tev tad, kad tu pats sev vairs netici. Labi un mīloši cilvēki ir daudzu jauniešu autoritātes. Dakteris Klauns ir varonis, cilvēcība ir varonība. Ne vienmēr mēs varam būt varoņi, bet vienmēr mums ir iespēja palikt cilvēkiem, saglabāt cilvēcību un nepazemot otru – tā arī ir varonība. Paldies par stiprajiem varoņstāstiem! Jūsos katrā ir varonības gēns, ja jūsu acis un sirds spēj ieraudzīt labo!”

Uzvarētāju saraksts atrodams Latviešu valodas aģentūras vietnē www.valoda.lv. Godalgoto darbu autori balvas un diplomus ar pasta sūtījumu martā saņems savās skolās. Ir iespēja atbraukt pēc balvas arī pašiem uz Latviešu valodas aģentūru (Rīgā, Meistaru ielā 10), iepriekš sazinoties telefoniski vai rakstot vēstuli e-pastā.

Arī šogad tiks turpināta skolēnu radošo darbu izdevumu sērija, un interesantākie darbi tiks iekļauti grāmatā. Skolēnu radošo darbu sērijā izdotas jau septiņpadsmit grāmatas. Visas grāmatas brīvpieejā ir atrodamas Latviešu valodas aģentūras vietnē: https://valoda.lv/projekti/skolenu-radoso-darbu-konkursi/

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.