Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Par ieguldījumu jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanā konkursā apbalvo 11 Latvijas laureātus, arī Gulbenes novadu

Foto: “Facebook/Izglītības un zinātnes ministrija”.

Par ieguldījumu jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanā konkursā “Labākais darbā ar jaunatni 2023” apbalvoti 11 Latvijas laureāti, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atzinība konkursā tika izteikta pašvaldībām, darbā ar jaunatni iesaistītajām personām, jauniešu centriem, kā arī jaunatnes organizācijām un biedrībām, kas veic darbu ar jaunatni.

Nominācijā “Labākais starts” tika izvirzītas organizācijas un personas, kuras uzsākušas sekmīgu darbu ar jaunatni pēdējo divu gadu laikā. Par uzvarētāju darbā ar jaunatni iesaistīto personu nominācijā tika atzīta Līvānu novada Multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra “Kvartāls” jaunatnes lietu speciāliste Lāsma Kursīte-Kozule.

Jauniešu biedrība “Creative Minds for Culture” un Preiļu novada pašvaldība tika atzītas par uzvarētāju nominācijā “Straujākais lēciens”, kur tika izvirzītas pašvaldības un nevalstiskās organizācijas, kuras guvušas straujus panākumus darbā ar jaunatni un darbojas jomā ilgāk par diviem gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrība saņēma arī nomināciju “Veiksmīgākais projekts” par projektu “Jauniešu līdzdalības platforma”. Nominācijā tika izvirzītas pašvaldības un nevalstiskās organizācijas, kuras īstenojušas projektus, kas nesuši īpašu pievienoto vērtību jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanai.

Nominācijā “Drosmīgākais projekts” tika vērtēti pasākumi, projekti, aktivitāšu cikli darbā ar jaunatni ar īpašu pievienoto vērtību jauniešu ar ierobežotām iespējām iekļaušanai sabiedrībā. Par uzvarētāju tika atzīts Olaines novada pašvaldības projekts “Jaunatnes darbs jaudīgam novadam”.

Savukārt nominācijā “Viedais atbalsts” par uzvarētāju atzīts nodibinājuma “ViedDoma” projekts “Medijpratība Bauskas novadā”. Nominācijā tika izvirzītas pašvaldības un nevalstiskās organizācijas, kuras īstenojušas digitālā darba ar jaunatni aktivitātes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jauniešiem draudzīga vide” tika izvirzīti darbīgi jauniešu centri un telpas jauniešiem, kurās ir pieejama jauniešiem iekļaujoša, droša un draudzīga vide. Par uzvarētāju tika atzīts Līvānu novada Multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs “Kvartāls”.

Nominācijā “Līdzdalības stiprinātājs” tika izvirzītas pašvaldības un nevalstiskās organizācijas, kuras būtiski veicinājušas jauniešu līdzdalību un darbojas jomā ilgāk par diviem gadiem. Par uzvarētājiem tika atzīta Gulbenes novada pašvaldība, jauniešu biedrība “Laiks Jauniešiem” un jauniešu biedrība “Klubs “Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”.

Savukārt Ieva Kaltniece no Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra un Guntis Trops no biedrības “Piedzīvojuma Gars” saņēma nomināciju “Iedvesmas dzirksts”. Tai tika izvirzītas personas, kuras iedvesmojušas jauniešus un veicinājušas darba ar jaunatni attīstību un darbojas jomā ilgāk par diviem gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa laureātiem tika pasniegta īpaša balva – supervaronis, kas apliecina laureātu drosmi un profesionalitāti, veicot darbu ar jaunatni un uzlabojot jauniešu dzīves kvalitāti Latvijā. “Balvu ir pelnījuši visi nominanti, jo jaunatnes jomā ikviens strādājošais ir supervaronis,” apbalvošanas ceremonijas atklāšanas uzrunā sacīja IZM parlamentārā sekretāre Silvija Reinberga (JV).

Viņa arī atzinīgi novērtēja līdz šim paveikto. “Pirmo reizi visās Latvijas pašvaldībās ir vismaz viens jaunatnes lietu speciālists vai jaunatnes darbinieks, sasniedzot sešus miljonus eiro, par vienu miljonu eiro ir pieaudzis finansējums darbam ar jaunatni, kā arī darbs ar jaunatni iekļauts Pašvaldību likumā kā autonomā funkcija,” uzsvēra Reinberga.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.