Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldību vadītāji aicina nesasteigt nepārdomātu skolu tīkla reformu

Publicitātes foto.

Reģionālo attīstības centru apvienība, pārstāvot 20 no 36 Latvijas novadiem, starp kuriem ir arī Gulbenes novads, aicina Izglītības un zinātnes ministriju pilnveidot skolu tīkla reformas projektu, kuru aizejošā valdība bija plānojusi virzīt kā vienu no prioritārajiem. Pašvaldību vadītāji uzskata, ka esošajā projektā ir pieļautas vairākas fundamentālas kļūdas un pieņēmumi, piedāvājuma saturs neatbilst projekta mērķim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Valdības demisija mums šajā jautājumā nāk par labu, jo jautājums netiks steigā  virzīts uz 15.augusta Ministru kabineta sēdi. Tagad gan Izglītības un zinātnes ministrijai, gan arī pašvaldībām ir vairāk laika, lai kopīgi izstrādātu pārdomātu un veiksmīgi skolu reformas projektu,” politisko kontekstu komentē Reģionālo attīstības centru apvienības valdes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, atgādinot, ka 14.augusta preses konferencē, kurā premjers Krišjānis Kariņš informēja par plānoto demisiju, viņš apliecināja, ka “valdībai, kas demisionējusi, nebūtu pareizi virzīt lielākas reformas” un “tas būtu jau nākamas valdības darba kārtības uzdevums”.

“Valdības demisija gan nenozīmē, ka ieplānotā skolu reforma ir atcelta. Iespējams, ka arī jaunajā valdībā “Jaunā Vienotība” turpinās pārraudzīs šo jomu, tāpat iespējams, ka Anda Čakša saglabās savu amatu. Un pat ja šī ministrija nonāks citas partijas pārraudzībā, jautājums par skolu reformu tik un tā būs aktuāls. Savukārt mēs turpināsim dialogu ar ministrijas vadību un speciālistiem, lai nodrošinātu tādu skolu reformu projektu, kas atbilst nospraustajiem mērķiem,” komentē Vents Armands Krauklis.

“Mums bija iespēja 11.augustā klātienē tikties ar izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu, klātienē diskutēt par konkrētiem punktiem un skaitļiem. Domāju, ka pēc tikšanās ministre sadzirdēja, ka projektā ir daudz labas ieceres, taču tās ir noformētas nepārdomāti un pretrunīgi, kā rezultātā netiks sasniegts nospraustais mērķis. Pašvaldību vadītāji norāda, ka skolu reformu nevar realizēt steigā un nepārdomāti, jo skolu reformas ietekme var būt vēl nozīmīgāka nekā administratīvi teritoriālā reforma,” pēc tikšanās Izglītības un zinātnes ministrijā teica Vents Armands Krauklis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Iepriekš ministre Anda Čakša ir uzsvērusi, ka mērķis ir panākt vienādas iespējas bērniem visā Latvijā, pieejamu, kvalitatīvu un iekļaujošu izglītību. Vai piedāvājums esošajā redakcijā to nodrošina? Nē! Jo mūsu izpēte rāda, ka cietīs gan pieejamība, neuzlabosies kvalitāte, ir apdraudēta arī iekļaujošās izglītības nodrošināšana,” skaidro Vents Armands Krauklis.

Reģionālo attīstības centru apvienības pašvaldību vadītāji piekrīt skolu reformas veikšanas nepieciešamībai, taču, lai tā izrādītos ilgtspējīga un neizraisītu kārtējo iedzīvotāju aizplūšanu no reģioniem, reformas plānam ir jābūt rūpīgi pārdomātam, pretējā gadījumā sekas var izrādīties dramatiskas visās nozarēs, ne tikai izglītībā, kļūdaini lēmumi var nodarīt neatgriezenisku kaitējumu Latvijas reģioniem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.