Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Palielinās skolu un skolēnu interese par algoritmisko domāšanu un informātiku

Foto: “Pexels”.

Apzinoties mūsdienu darba tirgus attīstības tendences, kur arvien lielāka nozīme ir zināšanām informātikas tehnoloģiju jomā un loģiskās domāšanas attīstībai, skolu un skolēnu interese par šo jomu pieaug ik gadu. Šogad starptautiskajā informātikas un loģiskās domāšanas konkursā “Bebr[a]s” dalībnieku skaits Latvijā bija rekordliels. Par to informē IT uzņēmums “Visma”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ik gadu labākie skolēni dažādās vecuma grupās demonstrē savu loģiku, attapību, zināšanas matemātikā un informātikā, piedaloties mācību olimpiādēs. Taču iespēja piedalīties šajās olimpiādēs ir tikai tiem skolēniem, kuri konkrētajos mācību priekšmetos saņēmuši izcilu novērtējumu. “Bebr[a]s” konkurss atšķiras ar to, ka tajā aicināts piedalīties ikviens 4.-12. klašu skolēns, neatkarīgi no sekmēm. Šogad konkursā piedalījās 27 764 skolēnu.

Noslēdzoties konkursam, jau piekto gadu apkopots Skolu indekss. Tas atspoguļo aktīvākās skolas, kas veicina jauniešu interesi par konkursu un iegulda papildu darbu skolēnu prasmju attīstīšanā. Skolu indeksā tiek apkopotas skolas nevis pēc to rezultātiem konkursā, bet gan aktivitātes, veicinot skolēnu iesaisti konkursā, tādējādi vairojot savu audzēkņu interesi par informātiku un datorzinātnēm.

“Visma” Latvijas Skolu indeksa augšgalā nonāk salīdzinoši nelielas reģionu skolas, līdz ar to šis reitings palīdz novērtēt centību un šo skolu pedagogu ieguldīto papildu darbu. Šogad 100 aktīvāko skolu sarakstā iekļuvušas skolas, kuras iesaistījušas vismaz 25 % savu skolēnu, bet aktīvāko skolu pirmo trijnieku šogad veido skolas, kuras dalībai konkursā motivējušas gandrīz katru jeb vismaz 94 % 4.-12.klašu vecuma grupas skolēnu savā skolā. Gulbenes novada vidusskola atrodas 63.vietā (iesaistījās 49 % skolēnu).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

IT uzņēmuma “Visma” vadītāja Antra Zālīte uzsver, ka gan Latvijā, gan pasaulē IT nozarē arvien vairāk trūkst kvalificētu speciālistu, tādēļ ir būtiski jau skolas laikā veicināt interesi par eksaktajiem mācību priekšmetiem un trenēt loģisko domāšanu. “Eksakto mācību priekšmetu zināšanas ir svarīgas veiksmīgas karjeras veidošanai gan IT jomā, gan daudzās citās profesijās. Lielā interese par konkursu un tā rezultāti pārliecina, ka jaunieši apzinās pieaugošo digitalizācijas nozīmi,” pauž A. Zālīte.

Konkursa laikā skolēni, izmantojot loģisko un algoritmisko domāšanu, risina uzdevumus, kas interesantā veidā prezentē dažādus informātikas pamatprincipus un teorijas. Kopš 2016. gada konkursa norisi Latvijā nodrošina Ziemeļvalstu lielākais IT uzņēmums “Visma”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.