Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pirmo reizi uzsāk mākslas nodarbības Tirzas pamatskolā

Viena no jaunajām Gulbenes mākslas skolas skolotājām ir Laura Vecmane-Bārtleta. Foto: Gatis Bogdanovs.

Gulbenes mākslas skola piedāvā profesionālās ievirzes izglītības programmu “Vizuāli plastiskā māksla” un papildus tai – četras interešu izglītības programmas, kurās nodarbības notiek vienu reizi nedēļā. Šogad skola ir sagatavojusi divas jaunas programmas – “Mākslas projekti un tehnikas” un “Apģērbu dizains un mode” un turpinās programmas “Zīmēšana un gleznošana” un “Datorgrafika un produktu dizains”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Interešu izglītības programmās aicina mācīties bērnus, kas jau beiguši mākslas skolu, bet vēlas turpināt pilnveidot savas prasmes mākslā, kā arī bērnus un jauniešus, kas līdz šim nav mācījušies mākslu, bet ir sapratuši, ka ir interese par radošām nodarbēm.

“Pirmo reizi uzsāksim mākslas nodarbības Tirzas pamatskolā, piedāvājot tirzmaliešiem interešu izglītības programmu “Mākslas projekti un tehnikas”. Audzēkņu skaits šogad vēl tiek precizēts, kā jau septembrī tas parasti notiek,” stāsta Gulbenes mākslas skolas direktore Sandra Dikmane.

Šobrīd ir apmēram 250 bērni profesionālās ievirzes izglītības programmā, kopā ar interešu programmām būs vairāk. Ir uzņemtas trīs pirmās klases Gulbenē, viena pirmā klase Jaungulbenē un ļoti liela pirmā klase Lizumā. Kopā uzņemti 63 pirmklasnieki. Turpināsies darbs arī mākslas klasēs Lejasciemā un Rankā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā mācību gadā mākslas skolā darbu uzsāk trīs jaunas skolotājas: Sigita Enika, kura šobrīd studē glezniecību Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūrā, Gulbenes mākslas skolas absolvente Marija Krevica, kura ir mācījusies Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā un šobrīd apgūst pedagoģiju  Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, un māksliniece Laura Vecmane-Bārtleta, kurai ir maģistra diploms glezniecībā un mākslas un dzīves pieredze atšķirīgā kultūras vidē Austrālijā.

S.Dikmane stāsta, ka mācību gads ir iesācies ar ziņu, ka Gulbenes mākslas skolas absolvente Lote Sniķe ir sekmīgi izturējusi konkursu un mācīsies Mākslu izglītības kompetences centra Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā. “Priecājamies, lepojamies un vēlam sekmes mākslinieces ceļā!” vēl S.Dikmane.

Savukārt vizuālās mākslas konkursā “Jāzepa Vītola mūzika”, kuru tradicionāli rīko Gaujienas mūzikas un mākslas skola, 2.vietu vecuma grupā 7 līdz 9 gadi ir ieguvusi mūsu skolas audzēkne Skārleta Rutka (pedagogs R.Liepiņa) un 2.vietu vecuma grupā 13 līdz 15 gadi ir ieguvusi Laura Dārzniece (pedagogs I.Adamoviča), savukārt Pateicību par veiksmīgu piedalīšanos ieguvis Mareks Žvarts (pedagogs R.Liepiņa).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.