Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

RSU izsludina pieteikšanos uz trešo apmācību posmu senioriem

Foto: “vecumsnavskerslis.lv”.

Projekta “Vecums nav šķērslis” komanda trešā posma ietvaros izstrādājusi dažādus pašmācību materiālus teksta un video formātos, ar kuru palīdzību seniori var uzlabot savas digitālās prasmes un apgūt 24 Microsoft un Google bezmaksas tiešsaistes programmas. Tās ir pieejamas latviešu valodā. Mācību materiāli latviešu valodā ir publicēti projekta tīmekļvietnē www.vecumsnavskerslis.lv sadaļā “Mācību materiāli” un bez maksas ir pieejami pēc reģistrācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vai zināt, ka varat izmantot bez maksas tādas programmas kā Microsoft Word, Excel, Outlook? Vai zināt, ka šīs bezmaksas programmas ir pieejamas latviski un nav jāmokās saprast komandas angļu valodā? Vai zināt, ka varat lasīt CNN vai BBC ziņas latviski? Uz šiem un citiem interesējošiem plaša spektra jautājumiem projekta “Vecums nav šķērslis” dalībnieki varēs saņemt atbildes tiešsaistes konsultācijās, kas notiks šā gada aprīlī. Par to norises laiku informācija būs pieejama tīmekļvietnē.

“Līdzšinējā projekta pieredze liecina, ka esam trāpījuši desmitniekā. Senioru interese par jaunām zināšanām un prasmēm ir liela. Mums bija jābūt radošiem, lai visiem mācīties gribētājiem nodrošinātu tādu iespēju. Tādēļ arī šajā, trešajā projektā, aicinām potenciālos dalībniekus negaidīt, bet aktīvi un bez maksas apgūt mūsdienu digitālās iespējas,” aicina RSU projekta koordinatore docētāja Dagnija Staķe.

Kopš projekta sākuma 2017. gadā tā īstenotāji izveidojuši dažādas apmācību programmas, kas dod iespēju senioriem apgūt jaunas prasmes un pilnveidot jau esošās plašā tēmu spektrā: digitālās tehnoloģijas, dažādas sociālās aktivitātes, juridiskās pamata prasmes, veselības nostiprināšanas un atmiņas trenēšanas metodes un vingrinājumi, kā arī citas senioriem nepieciešamas zināšanas un aktivitātes. Mācības senioriem ir notikušas gan attālināti, gan klātienē dažādās Latvijas pilsētās un novados. Tāpat ir apmācīti un atbilstošus sertifikātus saņēmuši vairāk nekā 50 dažādu jomu eksperti, kas jau ir sevi pierādījuši pašvaldībās, kur apmācījuši pirmspensijas un agrīnā pensijas vecuma cilvēkus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis ir Ziemeļu Ministru padomes izglītības un pētniecības mobilitātes programmas NordPlus finansētais trešais projekts sērijā “Vecums nav šķērslis”. To īsteno SIA Remilia, sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), Igaunijas Pensionāru biedrību asociāciju un Lietuvas Pensionāru savienību Bočiai. Kopējais projekta mērķis ir uzlabot senioru dzīves kvalitāti Baltijas valstīs, pilnveidojot zināšanas un prasmes.

Visa informācija par projekta ietvaros paveikto iepriekšējos projekta posmos un turpmākajām aktivitātēm pieejama tīmekļvietnē www.vecumsnavskerslis.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.