Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

SIVA aicina personas ar invaliditāti iegūt bezmaksas izglītību

Foto: “Pexels”.

Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA) ir sākusi vasaras uzņemšanu nākamajam mācību gadam 17 vidējās profesionālās izglītības, tālākizglītības un profesionālās augstākās izglītības programmās. Šī ir iespēja iegūt izglītību un atbalstu pilnīgi bez maksas personām ar invaliditāti, prognozējamu invaliditāti vai funkcionāliem traucējumiem no 15 gadiem līdz pat pensijas vecumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIVA aicina pieteikties mācībām ikvienu, kurš vēlas rast vai atgūt savas spējas strādāt un pilnvērtīgi integrēties sabiedrībā. SIVA izglītības iestādēs ir radīta īpaši pielāgota vide, lai nodrošinātu visas ērtības un nepieciešamo atbalstu.

Studentiem un audzēkņiem mācību laikā ir iespēja dzīvot dienesta viesnīcā, ir nodrošināta ēdināšana pēc nepieciešamības, kā arī SIVA nodrošina transportu uz dienesta viesnīcu. Visa mācību procesa laikā ir pieejams SIVA speciālistu (fizioterapeita, ergoterapeita, karjeras konsultanta, psihologa u. c.) atbalsts. Līdztekus mācībām studentiem un audzēkņiem ir iespēja iegūt B kategorijas autovadītāja apliecību. Pieejamas arī daudzveidīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas – vokālais ansamblis, trenažieru zāle, baseins, novuss, galda spēles, galda teniss, koncerti, dzejas un citi tematiskie vakari, kā arī radošās darbnīcas.

Lai sāktu mācīties SIVA izglītības iestādēs, ir jāpiesakās profesionālās piemērotības noteikšanai. Tajā SIVA speciālisti, ņemot vērā iepriekš iegūto izglītību, intereses un veselības stāvokli, izvērtēs un ieteiks piemērotāko izglītības programmu. Profesionālā piemērotības noteikšana ir valsts apmaksāts pakalpojums. Pieteikties pakalpojumam iespējams SIVA mājaslapā vai zvanot uz SIVA piemērotības noteikšanas informācijas tālruni.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.