Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Abonē un saņem dāvanu! “Liels un mazs” izdod Henrikas Andersones grāmatu jauniešiem „Gabaliņš dvēseles”

Abonē laikrakstu “Dzirkstele” redakcijā Gulbenē, Ābeļu ielā 8, 3 mēnešiem un saņem dāvanā grāmatu! Akcija spēkā tikai līdz 20.septembrim. Grāmatu skaits ir ierobežots! “Dzirksteles” abonements fiziskām personām trīs mēnešiem: ar TV programmu – 24 eiro, bez pielikumiem – 22,50 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izdevniecība “Liels un mazs” papildina aizraujošu grāmatu piedāvājumu pusaudžiem un jauniešiem (15+) ar Somijas zviedru rakstnieces Henrikas Andersones grāmatu “Gabaliņš dvēseles”, ko no zviedru valodas tulkojusi Inga Mežaraupe. Grāmatas vāka noformējumu veidojusi māksliniece Rūta Briede.

Tas ir piecpadsmitgadīgas meitenes stāsts par savu noslēpumaino pirmo mīlestību. Šīs jūtas apvieno gan risku un izaicinājumu, jo viņas puisim, bārenim Likam ir slikta slava, gan patiesu romantiku. Meitene it kā dzīvo divu personu – īstās Mirielas un iedomātās Jūlijas dzīvi. Gan šī mīlestība, gan bīstamais mēģinājums palīdzēt savam smagi slimajam brālītim ar suģestijas palīdzību, satricina viņas dzīvi līdz pašiem dziļumiem. Sarunās ar skolotāju viņa mēģina noskaidrot urdošos jautājumus par dvēseli, nesaprotamiem spēkiem, labo un ļauno, un iemācās pusaudziski naivos jautājumus noformulēt, lai varbūt kādreiz atrastu atbildes.

Henrika Andersone (1965) prasmīgi izmanto gan psiholoģiskas prozas, gan fantāzijas literatūras paņēmienus, atklāj krīzi meitenes emocionālajā dzīvē un viņas izaugsmes drāmu. Grāmata ar mākslas patiesības spēku spēj veicināt jauniešos emocionālo stāvokļu analīzes spēju un atbildību attiecībās. Rakstniece jau pazīstama latviešu lasītājiem ar pusaudžiem veltīto darbu “Emma Glorija un sarkanā Ilgu grāmata”, kas 2014. gadā saņēma Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu (tulkojusi Mudīte Treimane). Grāmata “Gabaliņš dvēseles” 2015. gadā ir saņēmusi Zviedrijas literatūras biedrības Somijā balvu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rakstniece studējusi Helsinku Teātra akadēmijā, arī Francijas Nacionālajā Teātra akadēmijā – viņa ir gan aktrise filmās, teātrī un TV, gan scenāriju autore, pasniedz radošo rakstīšanu un jau kopš 2005. gada Somijā labi pazīstama ar saviem stāstiem bērniem un pusaudžiem. Inga Mežaraupe (1969) tulko no dāņu un mazliet arī no zviedru valodas. Tulkoto autoru vidū ir tik dažādi rakstnieki kā Pēters Hēgs, Ole Lunds Kirkegors, Jergens Francs Jākobsens, Kirstena Torupa, Karena Bliksena, Sērens Kirkegors un Patriks Svensons. Tulkotāja saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu, ilgus gadus tulkojusi arī populārzinātnisko žurnālu „Ilustrētā Zinātne”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.