Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aicina izzināt Beļavas muižu un tās neatklātos dārgumus

Beļavas muiža. Foto: “visitgulbene.lv”.

Ikviens interesents, kam patīk atklāt vēl neizzinātas vietas, 26.novembrī aicināts piedalīties interesantā piedzīvojumā, izzinot Beļavas pagasta un Beļavas muižas kultūrvēsturiskās vērtības un neatklātos dārgumus. Par to informē Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā dienā būs iespēja piedalīties ekskursijā pa Beļavas muižu un gida pavadībā noskaidrot, kādēļ vēstures pētnieki šo muižu sauc par dusošo princesi, pērli un dārgakmeni. Savukārt tie, kam ir vēlme kultūrvēsturiskā mantojuma izzināšanu apvienot ar būšanu dabā, aicināti pēc ekskursijas pa muižu piedalīties apmēram 15 kilometru garā pārgājienā, dodoties līdz Letēm, kur pārgājiena dalībnieki tiks iepazīstināti ar stāstu par slaveno zvērsaimniecību, kas šeit kādreiz darbojās, un pēc tam atgriezties atpakaļ uz Beļavas muižu pa meža maršrutu. Pārgājiena dalībnieki aicināti ģērbties atbilstoši laikapstākļiem, līdzi ņemt tēju un kādu našķi vai uzkodu enerģijai un izsalkuma remdēšanai.

Ekskursija pa Beļavas muižu grupai, kas dosies arī pārgājienā, sāksies pulksten 10.00, savukārt pulksten 11.00 sāksies ekskursija tiem, kas vēlas apskatīt tikai muižu un muižas parku. Dalības maksa ekskursijā pa Beļavas muižu – 5 eiro, ekskursijā un pārgājienā – 7 eiro.

Iepriekšēja pieteikšanās gan ekskursijai pa Beļavas muižu, gan pārgājienam pa tālruni 26557582 līdz 25.novembra pulksten15.00.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ekskursiju un pārgājienu organizē Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.