Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē “Dzelzceļš un Tvaiks” aicina izzināt mašīnista profesiju

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Atzīmējot Starptautisko izglītības dienu, 22.janvārī pulksten 14.00 izglītojošajā un interaktīvajā centrā “Dzelzceļš un Tvaiks” notiks pasākums “Mašīnists”, kura laikā ikvienam interesentam būs iespēja izzināt mašīnista jeb vilces transportlīdzekļa vadītāja profesiju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz sarunām par mašīnista profesijas īpatnībām, par īpašībām, kādām jāpiemīt šīs profesijas pārstāvjiem, par to, kā profesija laika gaitā ir mainījusies, par mācību iestādēm, kur apgūst mašīnista profesiju, un mācību procesa gaitu aicinās studenti Viesturs Lielkāja un Intars Kokorēvičs, kā arī SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis” pārstāvis, vilces transportlīdzekļa vadītājs Gvido Vīcups. V.Lielkāja un I.Kokorēvičs ir restaurējuši transporta drezīnu TD5, kas kā eksponāts ir apskatāma centrā. Pasākuma laikā abi topošie mašīnisti demonstrēs prezentāciju par restaurācijas procesu. Pasākums notiks “zaļajā” režīmā.

“Ar 22.janvāri ikvienam interesentam būs pieejams arī jaunais izlaušanās istabas “Perons 13”, kas atrodas centrā, scenārijs. Centra speciālisti darbu pie spēles scenārija maiņas uzsāka jau pagājušā gada nogalē. Tas darīts ar domu piesaistīt jaunus apmeklētājus, savukārt tiem, kas jau izspēlējuši pirmo spēles versiju, ļaut doties atkal jaunos piedzīvojumos. Spēle arī turpmāk ļaus izzināt dzelzceļa tematiku, sajust dzelzceļnieku dzīves senatni, bet, lai izkļūtu no istabas, būs jāveic pavisam jauni uzdevumi. Pieteikt izlaušanās istabas spēli var, zvanot pa tālruni 25448661. Līdz ar izlaušanās istabas “Perons 13” uzlabojumiem tiks uzlabotas arī dažas centra interaktīvās iekārtas,” informē pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”.

  • Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.