Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada amatiermākslas kolektīvi sāk jauno sezonu

Trešdien vakarā notika kora “Harmonija” mēģinājums. Uldis Kokars – “Harmonijas” kormeistars. Foto: Gatis Bogdanovs.

Sezonu Gulbenes novadā sākuši 102 amatiermākslas kolektīvi. Šajā sezonā amatiermākslas kolektīvu skaits ir tāds pats kā pagājušajā sezonā. Ir kolektīvi, kas neturpina darbību, bet to vietā nākuši jauni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada kultūras centra vadītāja vietniece amatiermākslas jautājumos Ieva Mūrmane “Dzirkstelei” stāsta, ka ir ņemts vērā gulbeniešu lielais pieprasījums pēc bērnu tautisko deju kolektīva, tāpēc kolektīvu saimei šogad piebiedrojas Gulbenes novada kultūras centra bērnu (4 līdz 5 gadi) tautisko deju kolektīvs, kura vadītāja ir Indra Vaska, tāpat arī Rankas pagasta rokdarbu kopa “Rankas bize”, ko vada Inga Freimane, kā arī zēnu vokālais ansamblis “Žiperi”, ko vada Sabīne Krilova-Šmite un Kaspars Šmits.

S.Krilova-Šmite “Dzirkstelei” stāsta, ka “Žiperi” jau darbojās arī iepriekš, bet tas notika ar vecāku pašiniciatīvu, proti, vecāki gādāja par kolektīva pastāvēšanu, taču tagad šo kolektīvu savā paspārnē ir pārņēmusi pašvaldība. Kolektīvā dzied puiši no 1. līdz 4., 5.klasei.

“Aicinām pievienoties kolektīvam! Mēs priecāsimies par to,” saka S.Krilova-Šmite. “Žiperi” visus gadus kopā ar vokālo ansambli “AmArillis” ir piedalījušies Gulbenes novada pasākumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ļoti bieži šie kolektīvi uzstājas kopā, bet tie ir divi dažādi kolektīvi un gatavojas katrs atsevišķi. Sākot ar šo sezonu, mēģinājumi mums notiek Gulbenes novada kultūras centrā, pirms tam bijām Stāķu pamatskolā. Tā kā esmu pārņēmusi kori “Harmonija”, tad esam Gulbenes novada kultūras centrā pagaidām katrā otrajā pirmdienā,” stāsta S.Krilova-Šmite.

Savukārt Rankas kultūras nama rokdarbu kopa “Rankas bize” savu darbu uzsāka jau pērnā gada rudenī. Arī viņi tagad oficiāli ir pašvaldības paspārnē. Kopas dalībnieces jau sākušas darboties pie stellēm. Un ikviens interesents ir aicināts pulkā.

I.Mūrmane apstiprina, ka šosezon Gulbenes novada kultūras centra jauktā kora “Harmonija” mākslinieciskā vadītāja, diriģente ir S.Krilova-Šmite, bet kormeistars – Uldis Kokars. Stradu pagasta radošo studiju “Magone” vada Arnita Zipova, Litenes tautas nama amatierteātri “Nebēdnieki” – Jolanta Šķirpāne, Jaungulbenes tautas nama amatierteātri “Kuriozs” – Laura Jermacāne, Lejasciema kultūras nama folkloras grupu “Smaržo siens” – Linda Hamfrīsa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

L.Hamfrīsa “Dzirkstelei” stāsta, ka šajā sezonā uzņēmusies vadīt šo kopu, jo pazinusi dažas tās dalībnieces, un ar prieku pieņēmusi šo priekšlikumu, lai gan māca mūziku Rankas pamatskolā, divos bērnudārzos un vēl vada divus ansambļus. Par šīs sezonas plāniem viņa saka: “Šobrīd esam nobriedušas apgūt visus dančus, gan kustības, gan instrumentālu pavadījumu, lai varētu ar tiem iekustināt ļaudis pasākumos. Vairākas dalībnieces apgūs arī kokles spēli. Gatavosimies skatei, kā arī veidosim postfolkloras priekšnesumus.”

S.Krilova-Šmite stāsta, ka aicinājums pievienoties korim “Harmonija” guvis ļoti lielu cilvēku atsaucību. “Ir pievienojušies gandrīz 20 jauni dziedātāji, arī vīri. Šobrīd korī ir 44-45 dziedātāji. Tas ir lielākais skaits korī pēdējo gadu laikā, kāds bijis. “Harmonijai” ir jauns uzrāviens,” priecājas kora diriģente.

I.Mūrmane stāsta, ka, apkopojot visus novada amatiermākslas kolektīvus, iezīmējas tas, ka Gulbenes novada iedzīvotāji priekšroku dod dejām, jo kopā ir 27 deju kolektīvi, kas dejo tautiskās dejas, līnijdejas, austrumu dejas, dāmu dejas, breiku, netradicionālās dejas. Tad seko dziedāšana ar 23 kolektīviem, 15 amatierteātri (ieskaitot bērnu un jauniešu teātra studijas), 13 lietišķās mākslas pulciņi. Tāpat ir folkloras kopas, pūtēju orķestri, lauku kapela. No pagastiem amatiermākslas kolektīvu skaita ziņā var dižoties Lizums un Lejasciems.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.