Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada literāti izdod kopkrājumu “Baltās dzejas valsis”

Stāmerienas pilī 21.decembrī pulksten 18.00 notiks Gulbenes novada literātu jaunā kopkrājuma “Baltās dzejas valsis” atvēršana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms 23 gadiem Gulbenes bibliotēkā tika dibināts novada literātu klubs “Autogrāfs”. Šajā krājumā ar saviem baltajiem vārdiem pie lasītāja dodas 23 kluba autori – seni draugi un domubiedri: Inta Aizkalniete, Arvis Degums, Anita Graumane, Vilis Grasis, Uldis Ilva, Velta Ivanova, Dace Jansone, Daiga Kalinka, Iveta Krūmiņa, Antoņina Logina, Evita Lūse, Aivars Osis, Irisa Puidze, Zintis Purens, Ramona Ruņģe-Keiša, Ivars Strautiņš, Inese Strautmale, Ilva Šimone-Žvīgure, Inese Tirzīte, Inese Tora, Ilona Vītola, Jolanta Zirne, Sarmīte Zviedre.

“Dzejas krājuma lappusēs baltais savijas visdažādākajās tā izpausmēs – nokrāsās, noskaņās, izjūtās, dabas un dzīves norisēs… Līdzīgi tas priecēs klausītāju arī šajā dzejiskajā vakarā, kur gaišās noskaņas ar mūziku savīs saksofonists Jānis Upītis. Vakara piedāvājumu kuplinās arī Vītola izdevniecības grāmatu galds. Laipni aicināti!” stāsta grāmatas sastādītāja Iveta Krūmiņa.

“Ir prieks par to, ka radošais gars arvien ir dzīvs, un dzejas kopkrājums atspoguļo tikai nelielu daļu no mūsu puses cilvēku sarakstītā. Paldies Ivetai Krūmiņai par grāmatas sastādīšanu, par rosinājumu un arī par atbalstu autoriem. Iecerei izlolot palīdzēja vienmēr idejām bagātā Edīte Siļķēna. Varbūt tieši tāpēc dzejnieki un viņu draugi uz izdevumu atvēršanu pulcēsies Stāmerienas pilī. Dzejas krājuma romantiskajā noskaņā palīdz iejusties grāmatas vāka krāšņais foto. Tā autore ir Inga Lapse. Un tad seko jaukākais – pāršķirot lappusi pēc lappuses, varam izjust, cik pārsteidzoši dažādi “balto” savās rakstītajās rindās izsaka dzejnieki. Tā sagriežas “baltās dzejas valsis”. Lai tas dara dzīvi skaistāku visiem dzejas draugiem!” grāmatas ievadā raksta Vītola izdevniecības redaktore Ilona Vītola.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.