Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Kalnienas cilvēkfaktors, kas neierakstās pašvaldības struktūrā

Dara par daudz un to, kas nemaz nebūtu jādara. Kalnienas tautas nama vadītāja Marina Nagle (no kreisās) ir cienīta un vajadzīga savam ciemam, un izdevīga Stāmerienas pagasta pārvaldei, jo pati darbavietā pat aktu zālei grīdu nolako. Sarmīte Zdanovska (otrā no kreisās), kura ir Gulbenes novada kultūras centra vadītāja, piedāvājusi Marinai vienai pašai visā Stāmerienas pagasta teritorijā pārvaldīt kultūru. Taču Kalnienas iedzīvotāji ir pret, viņi vēlas Marinu tikai savam ciemam. Foto: Gatis Bogdanovs

Stāmerienas pagasta kultūras dzīves organizēšana ir pārmaiņu gaidās, jo, kā izrādās, šis ir vienīgais tāds pagasts Gulbenes novadā, kurā ir divas tautas namu vadītāju štata vietas – Stāmerienā un Kalnienā. Pašvaldības plānos ir atstāt pagastā tikai vienu kultūras darba organizatora štata vietu.

Tā kā Stāmerienas tautas nama vadītāja Gaida Vīksniņa jau ir pelnītā atpūtā, ieņemt šo amatu (vadīt kultūru kā Stāmerienā, tā Kalnienā) tiek piedāvāts Marinai Naglei, kura šobrīd vada novada vismazāko kultūras iestādi – Kalnienas tautas namu – un kultūras darbā ir jau 23 gadus. Tieši šā iemesla dēļ Kalnienas biedrība “Kapo” trešdien, 15.novembrī, pie sevis uz tautas namu izsauca novada domes vadību.

Vairāk asociē ar Alūksnes novadu
Tikšanās Kalnienā tika rīkota pēc darba laika – pulksten 19.00, lai visi, kuri vēlas, varētu ierasties. Kopā sanāca aptuveni 60 cilvēku. Atbrauca novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis un viņa padomnieks Jānis Barinskis, kuram Kalniena ir dzimtā puse. Uz tikšanos bija ieradusies arī pašvaldības izpilddirektore Antra Sprudzāne, novada deputāti Ainārs Breziniskis, Ivars Kupčs, Guna Pūcīte, kā arī Gulbenes novada kultūras centra vadītāja Sarmīte Zdanovska (kura seko, lai kultūras darbs novadā noritētu saskaņā ar Kultūras centru likumu) un novada Sporta pārvaldes pārstāve Guna Ģērmane, kuras kompetencē ir sporta darba organizēšana Litenes, Stāmerienas un Stradu pagastā. Tikšanos vadīja biedrības “Kapo” pārstāvis Krišjānis Upāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Tautas nama aktivitātēm Kalnienā ir sabiedrības atbalsts. Starp atbalstītājiem ir arī vietējais uzņēmējs Aivars Zelčs. Arī viņš iestājas par to, lai Kalnienā tiktu saglabāta pilna slodze tieši Marinai Naglei. Iespējams, tautas nams jānodēvē citādi un jāpiešķir līdzīgs statuss kā Ozolkalna “Zīļukam”. Foto: Gatis Bogdanovs

S.Zdanovska skaidroja – kultūras pasākumiem Stāmerienā un Kalnienā nekādā gadījumā nav jāpārklājas un pagasta kultūras dzīves organizatorei ir nenormēts darba laiks, tas nozīmē, ka uz vietas obligāti nav jābūt. Par savu naudu benzīns arī nav jātērē, jo spēkā esot autotransporta patapinājuma līgums. Bet Kalnienas iedzīvotāji cits caur citu pauda – Marinu vēlas paturēt tikai sev, savam ciemam, lai viņa darbā uz vietas būtu katru dienu. Turklāt, kā “Dzirkstelei” uzsvēra kalnēniete Daiga Dunovska, Kalniena un tās cilvēki vēsturiski vienmēr sevi vairāk ir asociējuši ar piederību Alūksnes novadam, nevis Stāmerienai un Gulbenes novadam. Kalniena – tā ir sava republika.

Marinai Naglei Kalnienā ir pelnīta autoritāte
Pirms pasākuma uz ieejas sliekšņa tautas nama zālē visus laipni sagaidīja Stāmerienas pagasta pārvaldes vadītāja Guntra Rone, cienādama katru atnākušo ar mājās sietu sieru. “Dzirkstelei” pārvaldniece atklāja – šo cienastu (kādu četru veidu mājas sieru) pagatavojusi pati Marina.

Vakara sarunu gaitā atklājās, ka Marina dara vairāk, nekā tautas nama vadītājas amata aprakstā ir teikts. Tātad dara arī to, kas viņai vispār nebūtu jādara, jo organizē gan rosīgu kultūras, gan sporta dzīvi Kalnienas ciemā. Un piedevām pati uztur un tīra tautas namu un tā apkārtni, skalda malku, veic nama remontdarbus. Iemesls? Tautas nama gada budžets nepārsniedz 3000 eiro. Ar to vien neiztikt. Tāpēc Marina gan pasākumiem, gan tautas nama uzturēšanai piesaista vietējo uzņēmēju palīdzību. Un galvenais – mazāk gaida palīdzību no pagasta pārvaldes, vairāk dara pati. Piemēram, pati ir nolakojusi parketa grīdu tautas nama zālē. Vārdu sakot, Marina ir darbā katru dienu un vairāk nekā astoņas stundas.

Marina ir fenomenāla personība, un Kalnienā viņa ir autoritāte. Vietējie nevar iedomāties savu sabiedrisko dzīvi bez viņas. Tautas namā regulāri notiek balles, notiek sporta nodarbības, notiek interešu pulciņu darbošanās.

Biedrība “Kapo” Kalnienā darbojas gluži kā iedzīvotāju padome un prot kopā pulcināt cilvēkus viedokļu apmaiņai. 15.novembrī inteliģenti un gudri sapulci vadīja biedrības pārstāvis Krišjānis Upāns (centrā). Arī pēc sanāksmes viņam vēl bija, ko pārrunāt gan ar pašvaldības darbiniekiem, gan Kalnienas iedzīvotājiem un atbalstītājiem. Foto: Gatis Bogdanovs

Savukārt S.Zdanovska uzsvēra, ka tautas nama galvenais uzdevums ir tautas mākslas kolektīvu darbošanās, gatavojoties lielajiem dziesmu un deju svētkiem, kā arī gadskārtu ieražu svētku svinēšana.
Cilvēki vēlas, lai viņus sadzird un ieklausās

K.Upāns paziņoja – Kalnienā regulāri notiek iedzīvotāju sapulces. Tad arī tiek apzinātas visas ciema problēmas. Šobrīd degpunktā – situācija ar Kalnienas tautas namu, kāda tā būs nākamgad pēc 1.janvāra. Tika uzklausītas pašvaldības amatpersonas.

Runāja arī pati Marina, kura izteica šaubas, vai būs ar mieru vadīt kultūras dzīvi gan Kalnienas, gan Stāmerienas ciemā. Tas nozīmē – viņa var aiziet no darba. Un tad cits caur citu runāja Kalnienas cilvēki, pauzdami, ka Marinai viennozīmīgi ir jāpaliek tikai un vienīgi savā vietā – Kalnienas tautas namā.
Ar savu uzstājību kalnēnieši noveda S.Zdanovsku teju līdz asarām un kā alternatīvu piemēru minēja Beļavas pagastu, kur ir savs vadītājs tautas namam un savs – Ozolkalna kultūras un sporta centram “Zīļuks”. Ieskanējās arī runas par to, ka Stāmerienai gan jau pietiks ar pils rīkotajiem pasākumiem.
Aktīvi sanāksmē izteicās Simona un Intars Žīguri, Mārtiņš Upāns, Aivars Zelčs, Dainis Vlasovs un citi. Tautas namu ar vadītāju varētu saglabāt tieši Kalnienā.

S.Zdanovska pauda – pagastā ir jāmācās caur kultūru apvienot divu ciemu kopienas. Viņa arī akcentēja – Stāmerienas ciemā darbojas četri tautas mākslas kolektīvi, Kalnienā – neviena, tur ir tikai divi interešu pulciņi. Kalnienā nav vairāk par 300 iedzīvotājiem, Stāmerienas ciemā – 600 (pēc pagasta pārvaldes datiem). Izejot no šiem rādītājiem, Kalnienas tautas nama vadītāja amats faktiski atbilstot vien 0,4 slodzēm, kaut šobrīd Marina savā pašreizējā statusā ir vēl pilnas slodzes darbiniece un – tikai Kalnienas ciemā. Bet Stāmerienas tautas nama vadītāja amats faktiski atbilstot 0,8 slodzēm.

Projektu līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds” no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Dzirkstele”.
#SIF_MAF2023

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (39)

 1. Redziet, cilvēks organizē arī sporta aktivitātes. A ja ņem vērā ka ir oficiālie sporta organizatori pa 3 pagastiem tad tik un tā viss turās uz vietējo aktīvistu pleciem. Fakts

  36
  1
 2. Fantastisks budžets? Kā par šādu naudu ko vispār var attīstīt? Gulbenes domei vajadzētu to paskaidrot,citādi saldas runas par kopienas veidošanu ir tikai bla,bla runas.
  Kultūras vadītājas labais teikums ka namos jāattīsta tautas mākslas kolektīvu darbošanās arī ir jauks līdz brīdim,kad saproti ka kolektīvu vadītājiem gadu jāstrādā bez atalgojuma!!! Un tad tas ir niecīgs. Kādus kolektīvus var izveidot no jauna un kur,tādus bezmaksas radošos darbiniekus atrast. Vecie vēl elpo,bet nākošiem Dziesmu svētkiem gatavoties būs grūti.

  20
  3
 3. 0,4 slodzes lai “dziļos laukos” saglabātu latvietību. Un novada atbalsts saimnieciskos u.c. darbos gadā 3000 eiro. Cik viņas alga? Deputāti un novada darbinieki, cik jūsu aldziņas sastāda gadā? Kauna nav publiski teikt, ka neatmaksājas tautiešu centrs? Sarēķiniet viņas algu, pašas veiktos saimnieciskos un citus darbus, pieskaitiet 3000 eiro gadā. Un redzēsiet, ka atmaksājas gan materiāli, gan patriotiski. Labāk lai mūsu tautieši brauc prom vai nodzeras? Un Gulbenes kultūras nama un sporta pāvaldei lūdzu cik budžetā gadā naudas paredzēts? Ne tiem, kas strādā pagastos, bet tiem, kas viņus, hm, vada un uzrauga? Patiešām kauns par S.Zdanovsku. Cik reizes, cienījamā kundze, jūsu alga gadā pārsniedz Kalnienas tautas nama gada izdevumus? Varbūt centrā ko samazināt, lai mums Gulbenes novadā būtu stipri un patriotiski cilvēki? Un tas notiek pirms Latvijas valsts svētkiem un bezgalskaistām runām. Tanī pašā Gulbenes KN, ja kas.

  37
  1
 4. Atņemiet no sporta darītāja algas Kalnienas daļu, jo izskatas, ka to dara KN vadītāja, re- jau labāk! Vai tiešām vienreiz nevar ieklausīties iedzīvotāju teiktajā?

  31
  2
 5. Kalniena, tās cilvēki vēsturiski vienmēr sevi vairāk asociējuši ar piederību Alūksnes novadam….. Kas tas par sviestu?! Vēsturiski Alūksnes novada Kalncempjos nebija pamatskolas un lielākā daļa bērnu mācījās Kalnienas pamatskolā. Tā kā viņi varētu teikt šādus vārdus….

  13
 6. Gribētu precizēt ideju. Kalnienieši nav pret to ka Marina vada arī Stāmerienas kulturas namu ,lieta tajā ,ja tautas nami tiek apvienoti ,Marina raksta atlūgumu. Tātad zaudejam mes visi.
  Pie kam saliekot kultūras nama vaditaja slodzi plus sporta aktivitāšu vaditāja slodzi ,plus saimniecisko darbu daļu ,tur stabīli sanak tā slodze. Tātad finansiala ieguvuma tur nav. Problema dokumentos ,kur ,laikam ērtāk ir ja katram amatam ir viena slodze un cilvēks.
  PS. Par to Alūksnes novada piederību manuprāt ir pārpratums ,tā nebija vis domāts.

  13
  1
 7. Gribētos aizstāvēt Sarmīti Zdanovsku ,tur ir skaidrs ,ka vadība vienkārsi matemātiski lika atrast kur nogriezt līdzekļus. Netaradīsi ,būsi slikta darbiniece. Varēja just ka cilvēks vēlas lizdarit savu darbu ,bet arī saprata to ka tas viss patiesiba ir. Savukārt Antra Sprudzāne sejā šķiet bija rakstīts “apriebušies tie lauķi” ,un sarunās jaušama pat nevēlēšanās iedziļinaties un rīkoties tā lai iedzīvotājiem būtu labāk.

  28
  4
 8. joprojam nav atbildes,kuras skolas musu novada tiks slegtas 2024.gada.izskatas,ka ari sprigstelei par to nosplauties…

 9. Tas,ka nolikvidēja Galgausku un atstāja Tirzu,jau bija klaji nepareizi. Ja turpat ir lielā Lizuma skola. Vienīgais,kas Lizumam klibo, ļoti negribas papūlēties ar problēmbērniem. Kaut gan iepriekš bija sociālais pedagogs,kas ielika sirdi un dvēseli savā darbā un izvilka no bērna to,kas viņam vislabāk padevās. Diemžēl bija darbs jāatstāj,jo nepotējās. Tas ir liels zaudējums skolai. Vēl kas ir nopietni jāapsver domei,ka katram bērnam ir jāmācās obligāti tuvākajā skolā un nav normāli,ka Lizuma bērni brauc uz Tirzu. Saprotu,ka Druvienas bērniem ir jābrauc uz Lizumu. Vēl,kas Lizumam klibo,ka nolikvidēja internātu,tad būtu daudz vairāk bērnu. Jo tagad vecāki,kam ir vakarā maiņa un nav kur atstāt bērnu, ir spiesti sūtit uz to skolu,kur ir internāts. Tāda tā skaudrā realitāte. Bet šī direktore nav cīnītāja. Domā,ka darba vietu pēc skola ir pasargāta no “” represijām””. Var būt visādi.

  13
  2
 10. Tiešām Stāmerienā jau ir pils ar visu kultūras pasākumu vadības darbinieci štatā.Priekškam tad otrs .kultūras nama vadītājs vēl vajadzīgs?Arī mazā pagastā dzīvo iedzīvotāji.Lai.tad viņi arī lemj.Ja paprasītu Stāmerienas iedzīvotājiem.viņi būtu ar mani vienādās domās.

  22
  1
 11. Skaidrs, ka liek. Ja pret sirdsapziņu, nedari. Laiki tādi, ja tu kļūsti par Kangaru, tu nodosi arī Tēvzemi. Ir taču tādi, kuri sevi nepārdod. Vai arī nav? Ja gāja uz augstu amatu, zināja – kā maizi ēd, tā dziesmu dziedi. Tā ka žēlastības nav, kultūras dzīves virzītāja.

  7
  2
 12. Visas reformas ir sāpīgas.Bet gribētos vairāk loģikas no vadības puses.Kā arī cieņpilnu izturēšanos.

  13
  1
 13. Tad tagad pagasta kultūras vadībai vairs nav jābūt uz vietas? Un benzīns arī nav jāpērk par savu naudu? Un vairs nav jāpelna nauda citur, lai varētu atļauties godu būt pagasta kultūras nama vadībai?

 14. Malači kalnenieši, ka cīnaties par savu vadītāju! Taisnība ir jūsu pusē, neskatoties ne uz “dzelzs lēdijas” Sprudzānes uzkrītoši neapmierinātajām grimasēm, ne uz varai paklausīgās Zdanovskas izmisīgo laipošanu starp dotajām norādēm un sanākušo cilvēku protestu. Turieties un nepadodieties! Žēl, ka citur iedzīvotājiem nav tāda mugurkaula, lai cīnītos par labiem vadītājiem. Protams, domei tādi nav izdevīgi, vajag paklausīgos.

  44
  2
 15. Ko var ņemties ar to apvienošanu!!!Jau redzams,ka sportā nekas vairs nenotiek pagastos.Katrā pagastā ir jābūt savam vadītājam,jo darbu darīt no sirds var tikai vienā darbavietā!Kalnienas iedzīvotāji-malači,ka nepadodas un nepakļaujas Caunīša,Sprudzānes iegribām.Turaties un cīnaties pret kārtējo nejēdzību!

  31
  1
 16. Sapulces sākumā bij jāuzrunā cilvēki un jāapsveic svētkos.
  Gadiem pilnīgi nekas tāds nenotiek.
  Nevar salikt kopā sakarīgus teikumus.
  Nav komunikācījas ar cilvēkiem.Par pasākumiem mums tālākajiem netiek ziņots,jo uzskata ka tas nav viņas darbs.
  Dīvaini.
  Jābūt cilvēkam,kas ir beidzis vismaz kulturas iestādi un nestrāda trīs darbos.
  23 gadus visi pasākumi ,kā pēc iepriekšējo gadu kalendāra.
  Lai veicas.

  8
  10
 17. Katram ir savs viedoklis un tas ir labi…
  Bet Te ir vairak par lauku iedzīvotajiem un viņu perspektīvām.
  Par cilvekiem kas stradā noteiktās vietās ,būsim reālisti ,mums ir tas kas ir un nenāks neviens supercilveks un neuzbūves tajos laukos laimes zemi.
  Nauda tiek atmesta tik cik tiek atmesta un nekas tur nemainīsies.
  Vadlinijas kā rīkoties ar ciematiem nāk no Rīgas ,nebūsim naivi ,tur nevienu neuztrauc kā mēs dzīvojam.
  Nauda netiek novirzīta laukiem tāpēc ka tur ir maz cilvēku ,maz cilvēku tāpec ka lidzekli netiek iegulditi tajā ,lai laukus raditu kā konkuretspējīgu vietu dzīvosanai salīdzinot ar pilsetu. Tāds apburtais loks ,no kura nav iespejams izrauties domajot viena gada perspektīvā.
  Mūsu lielakā problēma ,demogrāfija, tiek apskatīta un lemts par tās stimulešanu tiek Rīgā. Rigas demografiskais potencials ir izsmelts. Rīga vairak ka divus bernus ,saglabajot kaut kadu dzīvi vecakiem ,izaudzinat ir problematiski. Problēma vairak loģistikā ,neka finansēs. Savukart laukos ir otradi ,loģistika ir stipri vienkāršāka parsvarā pietrūkst finansējums. Tapēc teoretiski vieglak palielinat demogrāfiju laukos neka Rigā ,pierīgā. Bet tā kā lemumus pieņem Rīgā…
  Secinājums sekojošs ,zinamā bezcerībā dzīvojošais lauku iedzīvotājs savā bezspēcībā un ,ja tā var teikt aizmirstībā ,gluži vienkārši lūdzas un cer ka tikai vienkārši nepaliktu sliktāk…

  15
 18. Sarmīte ir laba kultūras organizētāja.Cik jauki viņai bij pasākumi Jaungulbenē.Tagad ari mums ir jauna k.n vadītāja un mēs visi darbojamies un priecējam cilvēkus.

  2
  12
 19. Tikai žēl, ka jaunā JG tautas nama vadītāja ballē ar šampanieša glāzi tik staigā. Vai tautas nama vadītāji darba dienās var atpūsties Ēģiptē, jo viņiem ir nenormēts darba laiks un tas nozīmē, ka uz vietas tikmēr nav jābūt?

  13
  4
 20. Cilvēkam nevajadzētu uzņemties to, kas nav pienākums. Tas ir vājš raksturs. Ir jāmeklē citi risinājumi, nevis viss jādara pašam. Tas ir absurds. Ilgtermiņā cieš visi, cilvēks “izdeg” , pārējie pierod, ka viens cinīt’s gāzīs visu vezumu.
  Neaizmirsīsim, ka esam gaužām maz. Nevar katrs ciems gribēt savu k.n. Esam tie, kas esam.
  Citādi sajūta kā “hamas” radikāļi, grib atdalīties no visiem un veidot savu cilti. Doma ir garām.
  Mums jābūt vienotiem globālāk.

  8
  18
 21. Kultūras un vietējais organizatoru entuziasms sāk buksēt un noplakt tajā brīdī,kad jāsāk sekot līdzi vadlīnijām. Kurā brīdī sākais konflikts ar iekšējo pārliecību un oficiālo vadoņu uzstādījumiem?
  Neapgāžami fakti novadā šajā gadā ir zināmi: pagastu sports ir iznīcināts, sporta zālēs un pasākumos gaudo vējš. Šie organiozatori saņem vidēji 700-980 eur uz rokas tikai par šo it kā pienākumu veikšanu. Bet lielākā daļa ir vēl citos štata sarakstos – sporta skolas treneri, pulciņu vadītāji, utt. Sports pagastos tik un tā turās tikai uz tiem vietējiem puišiem un meitenēm, kas kaut ko saorganizē.
  Likvidējiet sporta organizatorus un būs līdzekļi kultūras namu padarīšanām. Jo pagastos bieži vien tā ir nu jau vienīgā vieta, kur satikties un pulcēties. Arī sports tur sen ir iekļāvies.
  Kopumā šis viss jau sen ir zināms, tikai neviens nesauc lietas īstajos vārdos!

  29
  1
 22. Vairāk izskatās pēc pilnīgākā spiediena, nospiest šo vadītāju, lai tā labprātīgi aizietu prom. Un,pēc tam kāda kādu iekārtotu siltā vietā abos kultūras namos.
  Sporta pasākumu organizators STĀMERIENAS pagastā skaitās G. Ģērmane. Ja liek šādu uzsvaru ka Stāmeriena skaitās arī Kalnienas pagasts tad tik uz priekšu, lai darbojas arī kalnienā ar sporta aktivitāšu veidošanu, šī dāma.
  Un, kāds pienesums ir stāmerienai no tautas nama? Jo, taču Stāmerienas ir ūber lielā pils, kur notiek visādi pasākumi. Vienā pagastā divas kultūras iestādes – tas nebūs par daudz? Pils un tautas nams
  Efektīvāk būtu vien saglabāt šo Kalnienas tautas namu, un novērtēt beidzot to, ko šo gadu garumā ir darījusi šī Kalnienas tautas nama vadītāja!

  19
  3
 23. Vairāk izskatās pēc pilnīgākā spiediena, nospiest šo vadītāju, lai tā labprātīgi aizietu prom. Un,pēc tam kāda kādu iekārtotu siltā vietā abos kultūras namos.
  Sporta pasākumu organizators STĀMERIENAS pagastā skaitās G. Ģērmane. Ja liek šādu uzsvaru ka Stāmeriena skaitās arī Kalnienas pagasts tad tik uz priekšu, lai darbojas arī kalnienā ar sporta aktivitāšu veidošanu, šī dāma.
  Un, kāds pienesums ir stāmerienai no tautas nama? Jo, taču Stāmerienas ir ūber lielā pils, kur notiek visādi pasākumi. Vienā pagastā divas kultūras iestādes – tas nebūs par daudz? Pils un tautas nams
  Efektīvāk būtu vien saglabāt šo Kalnienas tautas namu, un novērtēt beidzot to, ko šo gadu garumā ir darījusi šī Kalnienas tautas nama vadītāja!

  5
  1
 24. To Koks
  Ineresanti- nezināju, ka ir Gulbenes novadā arī Kalnienas pagasts…
  Bet vispār – kalnienieši ir MALAČI, ka cīnās par savējiem!!!

  7
  1
 25. Kāds te sakars ar sportu? Runa iet par divu kult.namu apvienošanu vienā. Vienā pagastā. Tak loģiski lasiet.
  Ja cilvēki nāk namā sportot,tad lai arī iet. Ir tak labi,ja nav nams tukšs.

  4
  5
 26. Nolieciet malā savus sentimentus.
  Tagad katriem 300 cilvēkiem vajag savu kultūras namu?
  Tas taču ir absurds. Jā, Kalnienā ir ~300.

  P.s. Lai sportotu nevajag kultūras nama vadītāju, tie kas gribēs, tie sportos neatkarīgi ne no kā.

  10
  7
 27. Cik novada ir pagastu? Un cik bibliotēku? Šo gan esam piemirsuši. Rankā 2,Lejasciemā 2,Stāmerienā 2,Daukstēs 2…

  12
  3
 28. Vēl ir kāds cietpauris kurš neapjēdz kāpēc te arī sports iepīts? Jo visbiežāk mazajos miestos un pagastos uz papīra ir 2-3 speciālisti darbam (sporta organizators, kultūras nama vadītājs, vēl kaut kas), bet realitātē visu dara tāds entuziasts kā Marina Kalnienā. Un uz tā arī turās šo mazo vietu saturs un kultūra.

  19
  1
 29. Protams, nekur neliksies un arī paliks, ja apvienos amatus. Vēlu arī Stāmerienā veikt Marinai kvalitatīvus un radošus pasākumus!

  3
  2
 30. Ak,tu,stulbā loģika!Ar sportu sakars tāds,ka viens sporta organizators atbild(nevis strādā) par vairākiem pagastiem,saņem algu,cilvēki neapmierināti un caunītim tik i bijis.Tagad to pašu grib izdarīt ar kultūras namiem.Varbūt var Gulbenes novadu pievienot Madonai,mēs būsim tikai ieguvēji.Ja runājam par naudu,kāpēc neviens neprasa atskaiti par sporta jomā izdarīto?Viss kaut kā ačgārni-tas kas nestrādā,bet skaitās uz papīra,saņem labu algu,bet tas,kas strādā vairāk par 8 stundām,plus vēl liekus darbus,nav novērtēts.Kur loģika???

  22
  1
 31. Kur ir tie kvalitatīvie pasākumi? Neesmu pamanījis! Balles, staigāšana+ foto?? Paskatieties,kas notiek citos pagastos!

  8
  11
 32. Tik ĺoti ieguldìties kultùras nama dzìvè nav bijis vèrts.Ar tàdu atdevi var stràdàt tikai privàtajà biznesà. Tàpat tavs ieguldijums nav novèrtèts pasvaldibà.

  14
 33. Kas līdz šim ir liedzis organizēt Stāmerienas tautas nama un Kalnienas tautas nama vadītājām kopīgus pasākumus sava pagasta cilvēkiem? Ēkas? Atsevišķie mazie budžeti? Vai tautas namu vadītāju personības?

  12
  2
 34. Protams, ka ir! Nav gan daudz, bet nav arī tā, ka nav. Kalnienā ir pietiekoši daudz aktīvu un uzņēmīgu cilvēku, uzņēmumi, kas aug un attīstās… Tā lūk!!!

 35. Kaķa klepus! Vai esi bijis Kalnienā? Nē? Netaisies? Pamēģini to pašu veco Google ,fantastisks instruments! Tu būsi šokā atklājot ko Google spēj! 🙂

  4
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.