Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Kvēl saulespuķe rudenīgā Stāmerienā

Foto: no privātā arhīva.

Gulbenes novada senioru ansambļu, deju kolektīvu un draugu svētki “Kvēl saulespuķe rudenīgā Stāmerienā” notika 12.augustā. Vispirms jau svētku noskaņu, atmosfēru nodrošināja saule, zilās debesis, burvīgais Stāmerienas pils parks, Stāmerienas pagasta kultūras darbinieki, pils saimnieki un saksofonista Jāņa Upīša spēle, sagaidot seniorus. Jauks pārsteigums, ko sagādāja Gulbenes novada pensionāru biedrība “Atspulgs 5″, ir svētku vadītāji, mūsu novadnieki, izcilie mākslinieki Aija Dzērve un Valdis Zilveris. Tas visam pasākumam deva īpašu noskaņu – Aijas izjustā dzeja, Valda akordeons, abu skandētās dziesmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada pensionāru biedrības “Atspulgs 5” valdes priekšsēdētāja Anna Vīgante visus sveica ar emocionālu uzrunu un pārdomām, kas ir laime, pie kam visa mūža garumā.

Ciemos bija ieradusies arī Latvijas Pensionāru padomes priekšsēdētājas vietniece, arī mūsu novadniece Dzintra Žilde. Viņas apsveikuma vārdi bija sirsnīgi, uzmundrinoši. Skanēja humors, kas slēpjas vārdos: “Mums priekšā rudenī liela ķibele – 1.oktobris. Esam gatavi!”

Dziedošajiem ansambļiem kopīgo programmu veidoja Stāmerienas pagasta sieviešu vokālā ansambļa “Vakarvējš” vadītāja Rudīte Boka. Kopā dziesma skanēja jaudīgāk – skanīgs koris. Diriģenti – ansambļu vadītāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis novēlēja, lai būtu kustība, darbošanās, kopā būšana, būšana sabiedrībā, pozitīvo emociju uzlāde, pateicās pensionāriem par viņu aktivitātēm. Priecājās par svētkiem arī Stāmerienas pils radošais gars, pārvaldītāja, laipnā saimniece Edīte Siļķēna.

Emocionāls pārsteigums bija no Sabīnes Krilovas studijas – arī mūsu novadnieces audzēkņiem. Skanēja sveiciens dziesmā vecmāmiņām, vectētiņiem un viņu draugiem, dziedāja Līva Albiņa, Gerda Berģe un Roberts Berģis.

Svētkus papildināja Ķekavas pilsētas kultūras centra dziedošie seniori. Dziedātāji bija ieradušies bez vadītāja Alda Vaškevica, kuru apturējis “kovids”, nošu arī nebija. Ķekavas “Akordam” devās palīgā Valdis Zilveris ar savu instrumentu. Dziesmas skanēja – prieks visiem!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmās daļas noslēgumā skaisti izskanēja kopkora dziedātā novadnieces Vijas Poļakas dziesma “Tik Vidzeme mana”, kas arī ir Vidzemes senioru dziesma. Lai skaisti izskan gulbeniešu dziedātās dziesmas 21.augustā Liepājā estrādē “Pūt, vējiņi!” Vislatvijas senioru sadziedāšanās svētkos!

Otrā daļa saucās “Mēs vēl dancot varam un gribam”. Skatītāji un dalībnieki mainīja tālāko notikumu norises vietu. Dejotājiem bija iekārtota īpaša skatuve. Kuplākais dejotāju pulks bija no Tirzas pagasta – divi kolektīvi, dejoja Alūksnes kultūras centra dāmu deju grupa “Sidraba pavediens”, elegantā Gulbenes kultūras centra līnijdeju grupa “Leno”. Pa vidu skanēja stāsti par notikumiem un piedzīvojumiem dažādos svētkos. Ciemos bija atbraukusi pensionāru apvienība no Pededzes, dāvināja pašgatavotās īpašās lellītes un kuplināja ar stāstiem.

Noslēgumā visi tika aicināti uz kopdziemu “Lai sasaucamies, lai dziedam”, un bija pārsteigums – parādījās pavadošais sastāvs – akordeonu kvartets: Valdis Zilveris, Vija Nurža, Rudīte Boka, Juris Slaucītājs. Skanēja prieka un sajūsmas emocijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncerts, balle turpinājās, muzicēja jēkabpilieši Santa Kasparsone un Ēriks Gruzniņš.

Paldies kolektīvu vadītājiem! Ziedus, pateicības, pārsteiguma dāvaniņas sarūpēja biedrības “Atspulgs 5” vadītāja Anna Vīgante kopā ar darbīgo Viju Kokoreviču. Paldies arī atbalstītājiem!

Dzīvojam! Gatavojamies nākamajiem svētkiem savās mājās, arī lieliem pārbaudījumiem savās ģimenēs un visi kopā, Gulbenes novada pensionāri! Ir atkal viens pozitīvās enerģijas lādiņš dzīvot!

– Herunda Zuša, biedrības “Atspulgs 5″ biedre, pasākuma dalībniece

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.