Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Abonē un saņem dāvanu! Grāmata par latvisko zīmju pasauli un enerģiju

Abonē laikrakstu “Dzirkstele” redakcijā Gulbenē, Ābeļu ielā 8, 3 mēnešiem un saņem dāvanā grāmatu! Akcija spēkā līdz 20.septembrim. Grāmatu skaits ir ierobežots! “Dzirksteles” abonements fiziskām personām trīs mēnešiem: ar TV programmu – 24 eiro, bez pielikumiem – 22,50 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izdevniecībā “Latvijas Mediji” iznākusi mākslinieces, baltu zīmju pētnieces Brigitas Ektermanes grāmata “Latvisko zīmju pasaule un enerģija”.

“Savā grāmatā esmu mēģinājusi pārskatāmā veidā, caur teikām un nostāstiem, runāt par zīmēm, to veidošanās principiem, zīmēs ietvertajām enerģijām un izmantojumu. Kaut nedaudz pieskāros senā cilvēka domāšanai, filozofijai.

Grāmatā aplūkotas kristību, kāzu tradīcijas, kas ir aktuālas arī patlaban, un ar tām saistītas zīmes. Pirts zīmēs uzsvērta uguns, ūdens, un gaisa stihiju klātbūtne, bedību zīmēs aktuāls ir atdzimšanas – reinkarnācijas – princips. Stāstīšu par mazāk zināmām zīmēm – Dievaini, Pasaules audumu, Dvēseļu lauku, Kāpnēm, Astoņnīti.

Kā radušās zīmes? Vai tām ir dievišķa, mitoloģiski mistiska izcelsme, vai tās ir cilvēku izgudrotas? Zīmju pirmsākumi nāk no dabas, kosmosa un paša cilvēka, tās apjaušot, pārdzīvojot un piepildot ar jēgu. Zīmes ilustrē neizpaustās un arī izpaustās pasaules uzbūvi, lietu kārtību, dabas spēku, ritmu, enerģiju, kas cieši saistīta ar cilvēka individuālajām īpašībām,” saka grāmatas autore.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.