Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lizumā izskanējis dziesmu svētku ieskaņu koncerts “Dziesmu raksti”

Foto: Eva Āboliņa.

Cauri sniega sanesumiem pa slapjajiem un apledojušajiem ceļiem 4.martā Lizumā ieradās autobusi ar kora dziedātājiem un mūziķiem no Mažeiķiem (Lietuva), Smiltenes (jauktais koris “Vidzemīte”) un Madonas (pilsētas pūtēju orķestris), lai, kopā ar Lizuma jaukto kori vienotos kopīgā koncertā “Dziesmu raksti”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jau koru iedziedāšanās mēģinājumu laikā valda silta, draudzīga atmosfēra. Dziedātāji sasveicinās, draudzīgi smaida, atpazīst viens otru. Elita Dūte un Lizuma jauktā kora dziedātāji, diriģents, kormeistare un koncermeistare laipni uzņem viesus, ierāda telpas iepazīstina ar mēģinājumu laikiem. Tas jau arī saprotami, jo vairāk nekā 30 gadus turpinās Lizuma kora un Smiltenes kora “Vidzemīte” satikšanās dziesmā gan Lizumā, gan Smiltenē. Jau otro reizi Lizumā koncertē lietuviešu koris ‘Draugyste” un Madonas pilsētas pūtēju orķestris, kura sastāvā tubu spēlē lizumnietis Jānis Dimants,” stāsta Lizuma kultūras nama vadītāja Elita Dūte.

Koncertu ievadīja Valmieras teātra jaunā aktiera Eduarda Johansona uzruna. “Jūtams, ka viņš ir priecīgi satraukts un pārsteigts par kuplo dalībnieku un skatītāju skaitu Lizuma kultūras nama zālē. Pasākuma vadītājs koncerta ievadā liek aizdomāties par senlatviešu tītajiem dziesmu kamoliem, kuros dažkārt iesēja mezglus, lai dziesmas būtu vieglāk atcerēties. Uz skatuves aizmugurē uzstādītā ekrāna var redzēt gan dziesmu kamolus, gan koru atsūtītos videomateriālus, gan dziesmu un skaņdarbu nosaukumus, autorus un diriģentu, koncertmeistaru, solistu vārdus un uzvārdus,” saka E.Dūte.

Pēc neliela video par Lizuma kori tas izpildīja jau pazīstamās dziesmas: P.Barisona “Latvijā”, V.Pūces “Ik rudeni valodiņa”, I.Rupaines apdarē latviešu tautas dziesmu ”Saule brida rudzu lauku”. Izskanēja šīgada repertuāra jaunās dziesmas: A.Tigula “Rīta un vakara dziesma”, I.Rupaines “Augšup dzīvība skan”. Diriģents: Jānis Āboliņš, koncertmeistare: Līga Kļaviņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes koris “Vidzemīte” izpildīja I.Kalniņa “Dziesmu dzimtenei”, trīs daļas no M.Brauna dziesmu cikla Raiņa poēmai “Daugava”, R.Paula “Tautasdziesmu”, Ē.Ešenvalda “Krustiem zvaigznes debesīs”. Diriģente: Baiba Žēbina, koncertmeistare: Inga Strazdiņa.

Mažeiķu korim “Draugyste” repertuārā bija lietuviešu komponistu dziesmas, arī pasaulē pazīstamu populāro dziesmu aranžijas korim. Diriģents: Ričardas Grušas.

Madonas pilsētas pūtēju orķestris atskaņoja “Svētku maršu”, R.Paula muzikālo poēmu “Meža gulbji”, A.Riekstiņa parafrāzi par latviešu tautas dziesmu tēmām “Kas kaitēja”. Diriģents: Andrejs Cepītis, koncertmeistars: Roberts Gotlafs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Noklausoties šo koncertu, radās pārliecība, ka Lizuma, Smiltenes kori un Madonas pūtēju orķestris XXVII Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem, kuri notiks no 30.jūnija līdz 9.jūlijam jaunajā Dziesmu svētku estrādē ar vienojošo motīvu ”Dziesmu svētkiem – 150”, ir nopietni gatavojušies,” saka E.Dūte.

Pasākuma izskaņā koncerta dalībnieki sveica ilggadējo Lizuma jauktā kora diriģenti Anitu Ledaini un pateicās viņai par diriģentes skrupulozo darbu kora dziesmu iestudējumos. “Viņas iestudētās dziesmas ir un paliks katra Lizuma jauktā kora dziesmu kamolā. Draudzīgas sarunas, kopīgas dziesmas un atpūta noteikti padarīs ikviena koncerta dalībnieka ikdienu gaišāku un priecīgāku,” teic E.Dūte.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.