Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lizuma pagastā galveno egli iedegs 1.decembrī (labots)

Līga Ozoliņa un Elita Dūte. Foto: Diāna Odumiņa

Lizumā Ziemassvētku galvenā egle pie kultūras nama jau izpušķota un zaigo. Šodien, 1.decembrī, pulksten 12.00 kultūras namā notiks skolēnu deju kolektīvu koncerts, bet pulksten 17.00 pie kultūras nama svinīga egles iedegšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šim skaistumam tapt ir palīdzējusi lizumniete Līga Ozoliņa. Viņa veidojusi rotājumus – zvaigznes. Viņa arī sakārtojusi egli, ieģērbjot svētku rotā. Kā cilvēku, kurš ar sirdi un dvēseli iesaistās pagasta kultūras dzīves veidošanā, Līgu raksturo Lizuma kultūras nama vadītāja Elita Dūte. Katru dienu viņas darbojas kopā arī ikdienā. Līga nākot kā brīvprātīgā, jo vienkārši citādāk nevar.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka 2021.gadā pašvaldības kultūras pārvalde veica reorganizāciju un samazināja štatus kultūras iestādēs. Atbrīvota tika arī Lizuma kultūras nama māksliniece L.Ozoliņa, par ko pagasta cilvēki bija neapmierināti, protestēja un prasīja paskaidrojumus, bet šīs aktivitātes palika bez rezultāta. Līga ir pierādījusi, ka ne viss ir izmērāms naudā. Kā fantastisku cilvēku un ļoti atsaucīgu šo kolēģi raksturo E.Dūte: “Viņa palīdz arī sagatavot ielūgumus. Tas viss prasa laiku, ieguldījumu. Viņa ir pierādījums tam, ka kultūras namā vajag šādu cilvēku.”

Divas egles – vienu novietošanai pie kultūras nama, otru iekšpusē – Lizumam šogad dāvā mežīpašnieks Guntis Grīnšteins. Piedzīvojums bijis brauciens nolūkot egles G.Grīnšteina īpašumā. Saimnieks pastāstījis, ka Ziemassvētkiem griezt ļauj tikai tos kokus, kuri ir bojāti un no kuriem tāpat neiznāktu lietaskoki. G.Grīnšteins arī izteicis vēlējumu lizumniešiem: lai vienu trešo daļu dzīves katrs velta pašam sev (lai viņš būtu interesants sabiedrībai un pats sev), otru trešo daļu vajadzētu veltīt savai dzimtai un ģimenei (jo neviens cits par to neparūpēsies) un trešo daļu jāvelta savai valstij – Latvijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

E.Dūte arī stāsta, ka 25.decembrī koncertā pirmoreiz izskanēs Ziemassvētku dziesma, kuru sacerējusi Linda Hamfrīsa. Viņa Lizumā vada sieviešu vokālo ansambli “Zīle” un sākusi atjaunot arī senioru vokālā ansambļa darbību. E.Dūte atgādina, ka šī komponiste ir arī autore iepriekš jau sacerētai dziesmai, kas veltīta Lizumam.

Vēl, kā pastāstīja E.Dūte, esot uzrunāts Jānis Pūcītis, kurš varētu svētku priekam Lizuma parkā izveidot neparastu eglīti no salmiem. Ja visi faktori labvelīgi sakritīšot, šis process notikšot publiski 1.decembrī.

Diāna Odumiņa

Līga Ozoliņa palīdzējusi tapt šim skaistumam. Foto: Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (14)

 1. Tiešām??? Koncertu sarīkot tikai izredzētajiem? Ko redz strādājošais? Visos laikos ir teikts,ka bērniem šajā gadījumā vajag vecākus. Tikai tad viņi jūtas droši.
  Ko lai saka— vienīgā Līga ir pareizais cilvēks kultūras namā. Viņai vajadzēja būt vadītājai. Kā citos namos- vadītāja visu prot,zina un dara…
  Vēl jaunums. No kura laika ir ansamblis “” Zīle “”? Neapskaužu dziedātājas. Viņas nav pieradušas dziedāt tik sarežģītas un nemelodiskas dziesmas. Nu tā ir. Varbūt koris var mēģināt. Bet mēs gribam dziedāt sirdij!!!!

  8
  12
 2. Lizuma iedzīvotāji vispār nav redzējuši pašdarbības kolektīvu darbības rezultātus. Kolektīvu skaitās daudz koncerta neviena. Varbūt tādu nemaz nav tikai uz papīra skaitās.

  7
  10
 3. Lohu muguras nodrošina manu ģimeni un ved mani uz veiksmi!

  3
  7
 4. Paldies darbīgajam Lizumam par pirmrindas piemēru, par aktivitāti! Vienmēr būs arī kritizētāji un neapmierinātie. Taču nevajag raudzīties uz kultūru no patērētāju viedokļa. Kultūru lizumnieši veido paši. Un nekad jau visi gribētāji uz pasākumu netiks. Tas jāsaprot. 1.decembrī turklāt Lizumā bija ne tikai egles iedegšana vien. Bija arī cits pasākums. Un tas tiešām bija bērniem. Ir saprotams, ka šis ir grūts laiks visiem. Ekonomiski smags. Izdzīvošanas un ikdienas rūpju laiks. Bet nevajadzētu šīs negācijas pārlikt uz tiem, kuri patiesām dara, lai ienestu gaišumu pagastā, kuri aktivizē sabiedrību, pulcina un kuri ļoti rūpējas, lai jūsu bērnu bērnība patiešām būtu gaišā. Arī laikā, kad vecāki ir projām maizes darbā. Bērni – tā arī ir sabiedrība. Lizuma sabiedrības daļa. Lai kluss, gaišs un mīlestības pilns mums visiem šis adventes laiks!

  16
  4
 5. Nevienu mirkli nav domāts kritizēt. Bet ir jāsaka taisnība. Bez Līgas nekas nenotiek. Un tas nav normāli ka cilvēks tur kalpo par baltu velti. Visa cieņa un gods pienākas tikai melnā darba veicējiem. Tās idejas un realizācija nāk no citiem cilvēkiem. Un par pašdarbnieku koncertiem runājot. Balvos, piemēram ,tur ir tik daudz pasākumu un tāpat pagastos. Kāpēc nevarēja tagad būt normāls koncerts ar skatītājiem,kad bija pašdarbnieku pasākums. ? To dzeršanu var atstāt vēlākam. Bet ir bijis citu gadu izsludināts pasākums. Bet kad aizej,pati Elita skatās uz tevi kā brīnumu— ko te meklē. Sakam,nācām uz koncertu. Nu tad ejat uz augšu. Ar tādu nicinājumu!!! Zināt,cik riebīgi jūties,ka paši sēž pie galdiem!!! Neizturējām un aizgājām. Vēl viens svaigs kuriozs— eglītes iedegšana. Ieeja bez maksas. Tālāk vairs nav kur iet….

  8
  10
 6. Paldies, ka interesējaties par kultūras norisēm mūsu pagastā.
  Par skolēnu deju kolektīvu koncertu. Tos organizē Gulbenes Izglītības pārvalde un tie vienmēr notikuši darbdienās. Kāpēc tā? To variet noskaidrot pajautājot organizatoriem.
  Par Ziemassvētku egli. Kopā ar meža īpašnieku egli izraudzījāmies septembrī, atzīmējām un parādījām to pagasta vīriem, lai veiksmīgi var to atrast decembrī, kad tuvosies Ziemassvētku egles atklāšanas pasākums. 26.novembrī egle tika atvesta. Kopā ar vēl sešiem palīgiem to ievietoja statīvā un izgreznojām. Vienam cilvēkam šis darbiņš nav paveicams. Galotnes zvaigzni un lampiņas, dažus gadus iepriekš pasūtījām Puķu bodītē, citi egļu rotājumi ir saglabājušies no pagasta lielās egles, sniegpārsliņas nopirku veikalā un vēl iekārām “Zelta sirdis”, kuras Līga pagatavoja vairākus gadus atpakaļ uz Lizuma jauktā kora koncertu “Zelta sirds”. Otrdien palika vien pieslēgt lampiņas un sakārtot egles apakšējos zarus. Kopā strādājot viss izdevās .
  Par pašdarbības kolektīviem. Lizuma pagasta FB var apskātīties, kur un kad mūsu amatiermākslas kolektīvi piedalījušies, kādos saietos, festivālos, salidojumos un koncertos. Mūsu jauktais koris aizvadītā gada ziemā , neskatoties uz sarežģītajiem apstākļiem, sagatavoja koncertu “Ziemas laiks”, arī šogad 25.decembrī kora dziedātāji gatavo koncertu “Mājās Ziemassvētki”, kaut gan nākamgad uz Dziesmu svētkiem jāiemācās divu koncertu repertuārs.
  Par Līgu. Ļaudis mēdz runā par cilvēku, ne ar cilvēku. Ja vēlaties noskaidrot, kāpēc Līga to vai citu dara, pajautājiet viņai.
  Par sieviešu ansambli “Zīle”. Vairākus gadus meklējām kolektīva vadītāju. Beidzot tas izdevās. Vadītāja vienmēr pirms mēģinājuma apzvana un sirsnīgi gaida dziedātājas. Ar tik lielisku un talantīgu vadītāju noteikti var vienoties par dziesmu repertuāru.
  Par slēgtajiem amatiermākslas kolektīvu pasākumiem. Tur atbilde rodama Maijas komentārā.
  Ja patiesi interesē mūsu darbs , kā top pasākumi, vai tie beidzas, kad apmeklētāji dodas mājup pēc tā apmeklējuma, vai arī kad sagatavota atskaite par norisēm, nosūtīta uz Rīgu, saņemts rēķins par publisko izpildījumu un tas apmaksāts, kā un kad mēģina mūsu pašdarbības kolektīvi, kam gatavojas un daudz ko citu. To visu var uzzināt atnākot uz kultūras namu vai piezvanot, vai uzrakstot. Varbūt Jums ir kāda lieliska ideja, kuru kopīgi varam īstenot, padalieties! Informācija par to kā norisinās darbs kultūras namā ir ļoti liela, visu uzrakstīt nebūs iespējams.
  Lai mierpilns Ziemassvētku gaidīšanas laiks!

  14
  5
 7. Runāšana darbus neattaisno. Visos pagastos sabiedrībai ar kultūras darbiniekiem ir komunikācija. Lizumā nē,jo Lizumā ir ledus laikmeta vadītāja,kura ne ko ār pus pagājušā gadsimta nevar izdomāt.
  Ir ir tā.

  6
  12
 8. Bijušās Gulbenes Kultūras pārvaldes konsultantes kultūras jomā lūgums bija neveidot vairāk sociālos tīklus, mūsu pagastā pietiekot ar to, kas ir, jo pārvaldes struktūrvienību ir daudz un sarežģīti izsekot, kurš kādu informāciju ievieto. Par vienotu sociālo tīklu kārtošanu rūpējas darbinieks Gulbenes Kultūras pārvaldē.

  5
  3
 9. Vai cilvēki runā par komunikāciju sociālajos tīklos? Vai par komunikāciju satiekoties,sarunājoties?
  Te nav runa arī par šodienu. Bet jau gadiem,gadiem …..par nebūšanu realitātē. Kāda komunikācija ir ar kolektīvu vadītājiem? Cik daudz ir iesaistīšanās,dažkārt sarāšanas?

  5
  6
 10. Lizumnieši vismaz savu egli iedeguši. Skatos, ka arī Alūksne, Madona un citas tuvākas un tālākas pilsētas. Kāpēc mums Gulbenē tik vēlu?

  7
  2
 11. Lizumā vispār cilvēki ir augstprātīgāki, tas gan tiesa. To var just gan darbā, gan ārpus darba. Viņi iedomājas, ka ir pārāki par citiem.Lizumā ir viss- darba vietas, veikali, bankomāts, pakomāts utt., taču vidusskola kļuva par pamatskolu, atliek vien domāt-kāpēc? Tāpēc, ka šķiroja bērnus un tuvējo pagastu bērni neizvēlējās Lizuma vsk.. Tā kā Maijai taisnība vien būs.

  9
  3
 12. Jā, lizumieši iedomīgi,tapēc arī grib foršu kultūru.

  4
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.