Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

LLKC aicina māksliniekus apgleznot govi

Foto: LLKC.

Līdz 20. maijam Latvijas mākslas skolu, koledžu, Mākslas akadēmijas absolventi vai studenti aicināti iesniegt savas idejas Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) konkursā par uzņēmuma simbola – stikla šķiedras govs statujas, vizuālo pārveidi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “Ir lietas, kas ir mainīgas un ir tādas – mūžīgas. Govs ir mūžīga, tādēļ tā kļuvusi par mūsu uzņēmuma simbolu. Kā teicis  Ziedonis: “(..) kad cilvēks maziņš, tas ar pienu sāk un tad pie piena atgriežas, lai ilgāks mūžs.” Tā arī LLKC vēlas, lai mūsu sniegtais devums lauksaimniecības izaugsmei un attīstībai ir mūžīgs, lai zemnieks zina, ar ko sākt un pie kā atgriezties. Šo mūžīgo lauku vērtību būtu jāatspoguļo arī mūsu simboliskajām govīm”.

Divas stikla šķiedras govis LLKC rīcībā nonākušas pēc pirmās govju parādes Ventspilī 2002.gadā. Viena no tām ikkatram pieejama apskatei pie LLKC ēkas Ozolniekos. Tā kalpo ne vien kā iecienīts kopfoto objekts daudzo LLKC ārvalstu sadarbības partneru vizītēs, bet arī piesaista lielu bērnu interesi un uzmanību. Nu ir pienācis laiks īpašu nozīmi piešķirt arī otrai govij.

Viens no konkursa izaicinājumiem – nepilnos četros kvadrātmetros, kas veido govi, iekļaut tēlus, krāsas, ornamentus, kas asociējas ar lauku dzīves ritma gudrību, noteiktību un pastāvību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa uzvarētājus žūrija atklās 26. maijā. Pirmās vietas ieguvējs saņems 1000 eiro un iespēju realizēt iesniegto darbu dzīvē. Otrās vietas ieguvējam balvā 300 eiro. Savukārt  trešās vietas ieguvēju apbalvos ar gardumu grozu no kataloga Novada Garšas kataloga 30 eiro vērtībā.

Izvēlētais mākslinieks darbu pie govs statujas apgleznošanas varētu uzsākt jūnijā, par konkrētiem datumiem iepriekš vienojoties ar LLKC.

Dalību iespējams pieteikt kā individuāli, tā komandā. Pieteicējam jāaizpilda anketa un jāizveido vizuāls uzskates materiāls, ko iesniegt var elektroniski, sūtot uz e-pasta adresi ilze.rutenberga@llkc.lv, vai personiski nogādājot LLKC biroja dežurantam (Rīgas iela 34, Ozolnieki). Pieteikumu var sūtīt arī pa pastu: LLKC, Rīgas ielā 34, Ozolnieki, Ozolnieku pagasts, Jelgavas novads, LV-3018.

Pirms pieteikties konkursam LLKC aicina iepazīties ar konkursa Nolikumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Ja tas vajag apgleznot apzeltit un .apjusmot un cienit nu gluzi ka indijas svetas govis..un nolikt pilsetas central lai par tam atgadinatu cilvecei kaa dzivibas simbolu….ko gan mes daritu bez gotinas.. bez piena produktiem.. ko daritu berni kuriem tas ir galvenais partikas produkts….piens tagad ir dargs un ne katrs to vairs var nopirkt.bet tomer tas ir..kadreiz laukos katraa maja bija gotina..tagad tuksums cauram dienam ruc zales plaveji..labi ka ir lielfermas….bet ir viens bet ….globalistiem nepatik gotinas.. tas parak daudz kakajot un piesarnojot gaisu….bet lai panmera cik pasi izkakaa. Duraki tadi…vini kaite lopkopibai un grib to iznicinat..aizvietojot mysu uzturu ar tarpuem un insektiem..tie ir pratu izkukojusi cilveki ja iedomajoas ka cilveks var partijt ka putns no tarpiem.peeee..man ome sacija ka tos kuri nonaks ellee velns baros ar cusjkam kirzajam un tarpiem.bet globalisti grib so pasauli pparverst par elli…..to nevar pielaut….ak raibalina..tava sutiba un intelekts izradas augstajs nekaa svaba fantastam..ar to arii apsveicu.tevi raibalin..gotinas jasargaa..jo bez tam cilvekam nav nakotnes..

  2. Bet globalisti govis grib nomainit oret tarpuem un siseniem..labu aperitif.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.