Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Novadniece pirmoreiz grāmatā izdod savus dzejoļus

PAR JAUNĪBU, par Jēzu, par attiecībām, to meklējumiem un par sajūtām. Par to visu ir kādreizējās Gulbenes novada valsts ģimnāzijas audzēknes Andras Lauvas-Salnājas dzeja, kas iekļauta grāmatā “Performance”. FOTO: NO PERSONISKĀ ARHĪVA

“Dvēsele melna

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nebaidās velna

Iziet pret Dievu,

Neatrod mieru,”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

raksta bijusī gulbeniete Andra Lauva-Salnāja, kura šobrīd dzīvo Rīgā un strādā digitālā mārketinga nozarē. Pirmo reizi Andra ir sadūšojusies publiskot savas domas, kas izteiktas dzejas rindās.

Viņas dzejoļi ir iekļauti piecu autoru kopīgajā krājumā “Performance”, kas nesen nācis klajā izdevniecībā “Domu Pērles” Polijā. Grāmatā ir 23 Andras dzejoļi. Viņa pati par savu sadūšošanos publiskai apskatei izlikt savas domas un jūtas saka, ka dzejoļos ir daļa tagadnes un daļa pagātnes un itin visi vēstī par personisko pieredzi.

Andra stāsta: “Dzeju rakstu jau vairākus gadus, taču vienmēr to esmu paturējusi sev, jo uzskatīju to par kaut ko ļoti privātu un nedaudz arī kautrējos ielaist citus savā privātajā pasaulē, kas varbūt pēc manas aktivitātes sociālajos tīklos varētu likties neticami. Taču ir atsevišķas lietas, ko paturu privātas un ar kurām dalos tikai ar pašiem tuvākajiem draugiem. Iekļautajiem dzejoļiem nav tādas vienotas tematikas, taču tiek aptvertas tēmas no dažādiem posmiem, kas bijuši manā dzīvē līdz šim – gan priecīgi, gan bēdīgi, gan mīlestības pilni. Ļoti daudz figurē ar ticību saistīta tematika, jo jau vairākus gadus ticu Dievam. Ticība Dievam arī ir viens no iemesliem, kāpēc es izlēmu sākt dalīties ar rakstīto. Pirmais solis bija kopīgs projektiņš ar klasesbiedru Oskaru Gvido Gailīti no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas laikiem. Tapa muzikāls piedzīvojums par desmit gadiem (2013-2023), kopš sāku ticēt Dievam. Tas tika veidots kā atgādinājums pašai sev par to, ka ar Dievu visas lietas tiek vērstas par labu, neskatoties uz to, ka tiek iets cauri arī ne tik patīkamām lietām. Šī projekta pabeigšana deva lielāku vēlmi iet tālāk un izdot arī kaut ko ne tikai audio variantā, bet arī “taustāmā” veidā. Pārējos autorus nepazīstu un arī nezināju, kuru cilvēku daiļrade būs iekļauta, jo vienkārši atsaucos uz izdevniecības “Domu Pērles” aicinājumu sociālajos tīklos.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Andra stāsta – grāmatu, kurā ir viņas dzejoļi, viņa dāvinās draugiem. Kādu eksemplāru arī uzdāvinās novada bibliotēkai. Andras dzejoļos patiešām bieži tiek pieminēta ticības tēma. Arī laicīgas, eksistenciālas pārdomas un jauna cilvēka alkas un skatījums, kurā ir ilgas pēc īstas mīlestības:

“Uz galda stāv pudele vīna,

Smilšu pilna dzīvokļa grīda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāda patiesi ir mūsu mīla,

Pietrūkst galdauta no zīda.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.