Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pirmā Vislatvijas Līgosvētku svinēšana pēc pandēmijas notiks Druvienā

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

23.jūnijā Druvienas “Silmačos” notiks jubilejas lieluzvedums “Skroderdienas Silmačos”. “Skroderdienas Silmačos” ir kļuvusi par vienu no Līgosvētku laika tradīcijām, bet tās uzvedums “Silmaču” sētā Druvienā – notikumu, par kuru runā vēl ilgi pēc tā norises.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Skroderdienas Silmačos” Rūdolfs Blaumanis sarakstīja 1901.gadā, bet tās pirmizrāde notika 1902.gada 30.janvārī. Šogad, svinot 120 gadu jubileju kopš lugas pirmizrādes, Latvijas teātru saime aicina visus līgotājus uz grandiozu lieluzvedumu “Skroderdienas Silmačos”. Lomās: Aija Dzērve, Jānis Skanis, Lāsma Kugrēna, Ģirts Liuzniks, Uldis Siliņš, Ance Kukule, Kristians Kareļins, Zane Burnicka, Liene Sebre, Rihards Zelezņevs, Elīna Bojarkina, Dace Makovska, Māris Skrodis, Lauris Subatnieks, Kārlis Tols, Ance Muižniece un citi. Iestudējuma režisors – Jānis Mūrnieks, horeogrāfe – Sanita Misika, producents – Juris Millers. Izrādē piedalīsies orķestris Kristapa Krievkalna vadībā un Gulbenes novada amatierkolektīvi.

Gulbenes novada Kultūras pārvaldes konsultante kultūras jomā Dārta Vilne “Dzirkstelei” stāsta, ka šajā pasākumā pašvaldība ir kā sadarbības partneris producentam, kurš attiecībā uz pasākuma norises saturisko un māksliniecisko pusi visu nodrošina pats. “Galvenokārt esam atbildīgi par teritorijas labiekārtošanu, sakopšanu, dažādiem saimnieciskajiem jautājumiem, kas, protams, prasa ne mazums pūļu, bet ļoti priecājamies, ka pirmā Vislatvijas Līgosvētku svinēšana pēc pandēmijas notiek tieši Druvienā. Tāpat gan izrādes, gan koncerta norisē iesaistām savus amatiermākslas kolektīvus, kuriem arī šis būs lielākais šāda veida pasākums pēc tik lielas pauzes,” stāsta D.Vilne.

Savukārt Gulbenes novada svētkus šogad nav plānots rīkot. D.Vilne skaidro: “Saistībā ar to, ka par nākamo novada svētku norises vietu tika izvēlēts Līgo pagasts, saturiski gribējām šos svētkus sasaistīt tieši ar unikālo Līgo nosaukumu, kas sevī paredzētu aktivitātes tieši Līgosvētku tematikā, Līgosvētku laikā. Ar novada svētku palīdzību Līgo vārds varētu izskanēt pat visā Latvijā, plašākā mērā varētu tikt uzsvērta šī unikalitāte. Ņemot vērā, ka par šī gada 23.jūnija pasākumu Druvienā jau ļoti savlaicīgi tika noslēgts sadarbības līgums ar producentu, ar vadību, Līgo pagastu un kultūras darbiniekiem vienojāmies, ka novada svētkus Līgo svinēsim 2023.gada 23.jūnijā, kas tad arī būs vienīgais un centrālais novada notikums šajā datumā. Šajā gadā likās nepiemēroti Līgo novada svētkiem meklēt citu datumu, kas neatbilstu Līgo pagasta identitātei un skanīgajam pagasta nosaukumam.”

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Varēs izbaudīt gan svētkus, gan sabrukušo ceļu no Galgauskas līdz Tirzai. Sabiedrības krējums varēs kratīties līdz Druvienai. Gulbene-Smiltene ceļu tagad labo un tur daudz luksoforu:)

    6
    1
  2. Labs pasākums īpaši pie šīm degvielas cenām. Aizbrauc tu nezin kur. Nevajag skatīties atpakaļ tas laiks ir pagājis. Vai tiešām nevar izdomāt kaut ko jaunu svaigu, bez pelējuma???

    4
    6
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.