Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Rankā pavasaris ieskandināts, Imanta Kalniņa dziesmās mazos un lielos dziedātājus vadīja Sabīne Krilova

Foto: Viktorija Slavinska-Kostigova.

Rankas kultūras namā mazi un lieli dziedātāji 27.martā pulcējās koncertā “Mūsu pavasaris”. Koncertā piedalījās vokālās pedagoģes novadnieces Sabīnes Krilovas muzikālie audzēkņi, Stradu pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Pieskāriens” un Rankas sieviešu vokālais ansamblis “Menora”.
Gan lielos, gan mazos dziedātājus šajā dienā vienoja gan repertuārā iekļautās latviešu komponista Imanta Kalniņa dziesmas, gan rūpīgi ieguldītās darba stundas pie vokālās pedagoģes S.Krilovas. Rankas kultūras nama vadītāja Lāsma Lancmane atzina, ka pavasaris dziesmās un mūzikā ieskandināts nu ir pa īstam.
“Paldies Sabīnei, kas atbrauca pie mums ciemos. Kamēr es vadu Rankas kultūras namu, mazie bērni tik kuplā skaitā pie mums dzied pirmo reizi. Tas bija ļoti baudāms svētdienas koncerts,” atzina L.Lancmane. Viņa arī bilda, ka liels gandarījums bija dzirdēt kopā dziedam sava kultūras nama ansambļa dziedātājas, jo, par spīti pēdējiem diviem grūtajiem gadiem, viņām ir izdevies saglabāt vienotu skanējumu.
Visai koncertprogrammai par pamatu tika ņemtas komponista Imanta Kalniņa bērnu un pieaugušo pazīstamās un arī vēl nedzirdētas dziesmas. “Komponists pagājušajā gadā svinēja savu 80.jubileju, un tā arī šī ideja mums radās. Esam preicīgi, ka beidzot to varējām īstenot šeit, Rankā. Priecājāmies, ka sadraudzējāmies arī ar Rankas kultūras nama sieviešu vokālo ansambli, jo draudzība mūsdienās ir milzīga vērtība un atbalsts. Īpaši, ka visi mani gan lielie, gan mazie dziedātāji šeit ir amatieri un dzied sava prieka pēc. Esmu par to priecīga, jo, kā zinām, uz skatuves jau būt nav nemaz tik vienkārši,” sacīja vokālā pedagoģe S.Krilova. Ar viņu kopā pavadījumu dziesmām spēlēja mūziķi Elīza Sestule (čells) un Uģis Upenieks (sitamie instrumenti).
“Dzirkstele” jau rakstīja, ka S.Krilova šobrīd strādā Latvijas Nacionālajā operā un baletā, bet regulāri brauc uz dzimto Gulbenes novadu, lai mācītu gan lielos dziedātājus, gan pavisam mazos. Neilgā laikā viņa ir izlolojusi arī Gulbenes novada meiteņu ansambli “Amarillis” un zēnu ansambli “Žiperi”, kuriem šis koncerts bija viena no pirmajām pieredzēm uzstāties plašākai publikai. Atzinīgi vārdi koncertā tika veltīti arī novada pieaugušajām dziedātājām, kuras spējušas pārvarēt sevi un pirmo reizi kāpt uz skatuves. “Tā ir liela diena katrai, kas ir sākusi burtiski no nekā dziedāt. Tas ir labākais solis savā izaugsmē,” teica S.Krilova, kura turpina vadīt arī Stradu pagasta sieviešu vokālo ansambli “Pieskāriens”.

  • Viktorija Slavinska-Kostigova

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.