Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Sabīnes Krilovas mazās audzēknes no Gulbenes novada konkursā izcīna trešo vietu

Elizabete Uzuliņa var lepoties ar atraktīvu dziesmas izpildi un skanīgu balsi. Viņa uzstājās ar dziesmu “Astoņi kustoņi”. Foto: no personiskā arhīva.

Gulbenes novada mazās dziedātājas Elizabete Uzuliņa un Abigaila Kostigova piedalījās dziesmu konkursā “Baložu zvaigzne 2022”, kur abas izcīnīja 3.vietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Abigaila Kostigova uz skatuves kāpj jau no trīs gadu vecuma. Dziesma “Labais burvis” bija jauns izaicinājums. Foto: no personiskā arhīva.

Meiteņu pedagoģe novadniece Sabīne Krilova “Dzirkstelei” stāsta, ka vokālais konkurss “Balss burvis”, kas tiek rīkots Gulbenē, paredzēts bērniem līdz skolas vecumam, bet tiem bērniem, kas ir skolas vecumā (7-9 gadi), netiek rīkoti konkursi vai arī to ir ļoti maz.

Gatavi emocionāli un vokāli

“Mēs izmantojām iespēju, īpaši pēc Covid-19 pandēmijas laika, kad tikko viss sāk mosties, lai bērni var sākt rādīt savas prasmes, krāt pieredzi. Skatuves pieredze ir svarīga, katra uzstāšanās ir pieredze. No Gulbenes novada šajā konkursā piedalījās divas meitenes, abām – 3.vieta. Gulbenes bērni dzied ļoti labi. Es patiesībā mazliet esmu pat pārsteigta par dažu labu rezultātu, jo man likās, ka varēja būt vēl augstāka vieta, bet labi – sāksim ar mazumiņu. 3.vieta – tas ir ļoti labi! Kopumā visi mani audzēkņi ir ar potenciālu, un principā katrs otrais varēja startēt, bet šoreiz es izvēlējos dažus, kuri bija ļoti gatavi tam gan emocionāli, gan vokāli. Noteikti, ka uz priekšdienām startēsim krietni kuplākā pulciņā no Gulbenes novada gan konkursos, gan koncertos,” stāsta S.Krilova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elizabetes Uzuliņas mamma Sandra “Dzirkstelei” saka, ka labprāt atsaucās pedagoģes Sabīnes Krilovas aicinājumam uzstāties konkursā Baložos. “Meita mācās pie Sabīnes jau vairāk nekā gadu un šādā konkursā uzstājās pirmo reizi. Savukārt visos koncertos, kur Sabīne Krilova ir piedāvājusi uzstāties, mēs esam piedalījušies. Pedagoģe ir ļoti sirsnīga, atsaucīga, bet tajā pašā laikā arī stingra un prasīga, un vienmēr atvērta visam jaunajam. Mums ir ļoti laba sadarbība. Mēs varam tikai priecāties, ka Sabīne Krilova brauc un māca. Tā tik turpināt!” uzsver Elizabetes māmiņa.

Jau pavisam drīz dziedās arī Gulbenē

S.Krilovas audzēkņu koncertu pavisam drīz varēs klausīties arī Gulbenē. Tas notiks Ģimenes dienas pasākumā. Plānots, ka Ģimenes dienas aktivitātes notiks 14.maijā Gulbenē pie Sarkanās pils. “Būs krāšņa un pavasarīga programma,” sola S.Krilova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt maija beigās viņa kopā ar Gulbenes audzēkņiem koncertēs Baložos. “Maniem studentiem koncertdarbība ir diezgan aktīva,” smaida S.Krilova.

Šobrīd pie viņas mācās dziedāt aptuveni 15 līdz 20 bērni un apmēram tikpat pieaugušo. Tikšanās notiek katru otro nedēļu Litenes muižā vai Stāķu pamatskolā. Pirms koncertiem mēģinājumi notiek intensīvāk. S.Krilova atzīst, ka sākotnēji viņas plāns attiecībā uz gribētājiem dziedāt Gulbenē bija pieticīgāks, bet rezultātā viņa Gulbenē ierodas samērā bieži. Un, ja vēl kāds bērns vēlas apgūt dziedāšanas mākslu pie S.Krilovas, tas ir iespējams. Viņa tam ir atvērta, un aicina vecākus šādā gadījumā sazināties ar viņu sociālajos tīklos.

“Dzīvē viss plūst un mainās, kāds kaut kur pārceļas, citiem mainās prioritātes ģimenē. Es vienmēr saku: noteikti vajag mēģināt un darīt, skatīties. Es strādāju ar bērniem no trīs gadu vecuma,” saka S.Krilova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

S.Krilova savas mūzikas gaitas sāka ar klavierspēli. Mācījās Gulbenes mūzikas skolā, A.Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā, studēja J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Ir kora māksliniece Latvijas Nacionālajā operā un baletā, kā arī bērnu vokālā pedagoģe.

– Inita Savicka

Uzziņai

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā nestabilo pandēmijas situāciju, šogad mazo vokālistu konkurss “Balss burvis” Gulbenē netika plānots, bet tas noteikti atgriezīsies nākamajos gados.

Avots: Gulbenes novada Kultūras pārvalde

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.