Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Tiklīdz ir brīvs laiks, gulbeniete Alise Hanzena dodas uz bibliotēku un lasa grāmatas

Foto: Gulbenes bērnu bibliotēka.

Skaļās lasīšanas sacensība Latvijā notiek jau sesto gadu, un visus gadus Gulbenes novada jaunie lasītāji ir tajā aktīvi piedalījušies. Šogad skaļās lasīšanas čempione ir Gulbenes novada vidusskolas 5.b klases skolniece Alise Hanzena. Par to “Dzirksteli” informē Gulbenes bērnu bibliotēkas vadītāja Solvita Lībere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alises mamma Lana “Dzirkstelei” stāsta, ka meitai visu laiku ir paticis lasīt un tagad izdomājusi, ka vēlas piedalīties konkursā.

“Mēs, protams, atbalstām. Gribam, lai mēģina. Viņa piedalījās arī skatuves runas konkursā, pēc tam arī šajā konkursā, jo viņa pati to ļoti grib. Mēs lepojamies un priecājamies par viņu! Viņai visu laiku līdzās ir grāmata, un, tiklīdz ir brīvs laiks, viņa lasa. Ja vien būs iespēja, viņa piedalīsies vēl šādos konkursos. Mēs katrā ziņā motivēsim viņu uz to un aicināsim piedalīties. Kad Alise uzzināja, ka ir skaļās lasīšanas čempione, bija ļoti priecīga un uzreiz mums pavēstīja šo lielisko jaunumu. Mēs dzīvojam Galgauskā, bet mācās viņa Gulbenē, un, kad ir brīvs laiks starp dejām vai mūzikas skolu, viņa vienmēr dodas uz bibliotēku, pavada laiku tur. Vasarā viņa apmeklē vietējo Galgauskas bibliotēku,” stāsta Alises mamma.

Skaļās lasīšanas sacensības Gulbenes reģiona čempiones titulu ieguvusī Alise visus klausītājus un žūriju aizrāva ar fragmentu no M.Lundes grāmatas “Pasaulē foršākie bērni”. Alise kopā ar savu klasi septembra beigās dosies uz Rīgu, uz Latvijas nacionālo bibliotēku, kur piedalīsies Nacionālajā Skaļās lasīšanas sacensības finālā kopā ar citu novadu skaļajiem lasītājiem.

“Dzirkstele” jau rakstīja ŠEIT

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.