Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

1.septembrī sākas aļņu un staltbriežu buļļu medību sezona

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

1. septembrī sākas aļņu un staltbriežu buļļu medību sezona. Aļņus atļauts medīt līdz 31. decembrim, pieaugušos staltbriežu buļļus – līdz 15. februārim, bet līdz divus gadus vecus staltbriežu buļļus (t.s. “špīserus”) – līdz medību sezonas noslēgumam 31. martā. Par to informē Valsts meža dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Pavziniuka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. septembrī sākas aļņu medību sezona, kas turpināsies līdz 31. decembrim. Līdz dzinējmedību sezonas sākumam 1. oktobrī aļņus atļauts medīt gaides medībās. Valsts meža dienests vērtē, ka aļņu skaits Latvijā pašlaik ir ap 21 000, un šo dzīvnieku skaits valstī samazinās. Iepriekšējā medību sezonā tika nomedīts 6521 alnis, kas ir 77 % no pieļaujamā nomedīšanas apjoma. 2022./2023. gada medību sezonā atļauts nomedīt 7810 aļņus.

1. septembrī sākas arī pieaugušo staltbriežu buļļu medību sezona, kas turpināsies līdz nākamā gada 15. februārim. Saskaņā ar grozījumiem Medību noteikumos līdz divus gadus vecu staltbriežu buļļu (tautā dēvēto “špīseru”) medības ir atļautas no 15. augusta līdz pat medību sezonas noslēgumam 31. martā. Tas darīts, lai mazinātu staltbriežu nodarītos postījumus lauksaimniecības un mežsaimniecības kultūrām. Valsts meža dienests norāda, ka “špīseri” atļauts nomedīt, izmantojot arī staltbriežu govs medību atļauju. Dienests atgādina, ka staltbriežu govis atļauts medīt līdz 31. janvārim, bet teļus – līdz 31. martam.

Pēc Valsts meža dienesta vērtējuma Latvijā mitinās ap 71 000 staltbriežu, un pēdējo gadu staltbriežu populācijas pieaugums valstī pašlaik ir apstājies. Pagājušajā medību sezonā tika nomedīti 24 047 staltbrieži, kas ir 84 % no pieļaujamā nomedīšanas apjoma. 2022./2023. gada medību sezonā atļauts nomedīt 31 504 staltbriežus.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.