Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Atvieglotas prasības pārvaldniekiem Mājas lietas kārtošanai Būvniecības informācijas sistēmā

Foto: Saeima.

Saeimā 14. decembrī galīgajā lasījumā apstiprināti grozījumi Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā, nodrošinot Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) funkcionalitātes pieejamību un izmantošanu saistībā ar dzīvojamo Māju mājas lietas dokumentācijas kārtošanu BIS ikvienai personai, kas pārvalda noteiktas platības dzīvojamo māju. Par to informē Ekonomikas ministrija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš 2023. gada 1. marta Mājas lietas kārtošana BIS ir obligāta. Mājas lietā BIS tiek attēloti un uzturēti ar konkrētās dzīvojamās mājas pārvaldīšanu un uzturēšanu saistītie dati, informācija un dokumenti.

Lai piekļūtu Mājas lietai BIS, pārvaldniekam, kas kārto Mājas lietas dokumentāciju, ir jāreģistrējas pārvaldnieku reģistrā. Savukārt pārvaldnieku reģistrā reģistrē un konkrētai dzīvojamai mājai tiek nodrošināta piekļuve tikai tad, ja pārvaldniekam ir atbilstoša izglītība un profesionālā kvalifikācija, un ja iesniegts noslēgtais pārvaldīšanas līgums ar dzīvojamās mājas kopību. Diemžēl praksē novērots, it īpaši reģionos, ka daļa no pārvaldniekiem nevar reģistrēties un piekļūt BIS Mājas lietai, tādējādi nespējot pildīt pārvaldīšanas uzdevumu – kārtot Mājas lietu, jo pārvaldniekam nav atbilstoša kvalifikācija.

“Pozitīvi, ka līdz ar likuma grozījumu pieņemšanu tiek noņemts lieks birokrātiskais šķērslis, kas kavēja normāla dzīvojamo māju pārvaldīšanas procesa īstenošanu. Tā, soli pa soli noņemot nevajadzīgus ierobežojumus katrā no nozarēm, mēs pamazām virzāmies uz efektīvāku pārvaldi, uzņēmējdarbības un sabiedrības dzīves vienkāršošanu jeb citiem vārdiem – cilvēkam draudzīgāku valsti,” uzsver ekonomikas ministrs Viktors Valainis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai nodrošinātu dzīvojamo māju pārvaldīšanas procesa nepārtrauktību un iespēju izmantot BIS Mājas lietas funkcionalitāti ikvienam dzīvojamās mājas pārvaldniekam, Saeimas apstiprinātie grozījumi atvieglos pārvaldnieku piekļuvi Mājas lietas saturam BIS. Turpmāk kā vienīgais priekšnoteikums reģistrācijai pārvaldnieku reģistrā, lai saņemtu piekļuvi Būvniecības informācijas sistēmā attiecīgai Mājas lietai, būs noslēgts dzīvojamo māju pārvaldīšanas līgums starp pārvaldnieku un dzīvokļu īpašnieku kopību.Līdz ar to turpmāk ikviens pārvaldnieks varēs izmantot BIS izveidoto funkcionalitāti attiecībā uz dzīvojamās mājas Mājas lietas kārtošanu elektroniskā vidē, tostarp nodrošināt lēmumu pieņemšanas procesu elektroniski, ņemot vērā, ka Dzīvokļa īpašuma likums šobrīd paredz lēmumu pieņemšanas procesu arī elektroniskā vidē.

Vienlaikus jāuzsver, ka līdz ar šiem grozījumiem netiek mainītas likumā noteiktās profesionālās kvalifikācijas prasības pārvaldniekiem, taču tās tiek pielīdzinātas Profesionālās izglītības likumā noteiktajām prasībām. Papildu skaidrojums par veiktajām izmaiņām profesionālās kvalifikācijas līmeņos publicēts Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē.

Detalizēti ar Saeimas apstiprinātajiem grozījumiem Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā var iepazīties Saeimas tīmekļa vietnē.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.