Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Autovadītāju ievērībai: uz valsts autoceļiem jau rit ziemas uzturēšanas sezona

Foto: LAU

Uz valsts autoceļiem rit ceļu ikdienas uzturēšanas ziemas sezona – tas nozīmē, ka darbu diennakts režīmā nodrošina ziemas dienesta dežuranti, kuru galvenajos pienākumos ietilpst kaisīšanas un tīrīšanas darbu organizēšana. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstoši Ministru kabineta (MK) noteikumiem ziemas sezona uz valsts autoceļiem sākas jau 16. oktobrī, taču tas nenozīmē, ka ziemas tehniku varēs ieraudzīt ātrāk, nekā tas būs nepieciešams. Lēmumu par ziemas dienesta darbu uzsākšanu pieņem ziemas dienesta dežuranti, balstoties pēc faktiskā autoceļa virsmas stāvokļa un laika apstākļu prognozēm. Konstatējot sniegu vai apledojumu, tiek uzsākta ziemas darbu organizācija.  

Pagājušajā gadā stājās spēkā jauni MK noteikumi, kas nosaka prasības ceļu uzturēšanai, tajā skaitā – ziemas uzturēšanai. Lai arī visiem valsts galvenajiem autoceļiem tiks nodrošināta A – augstākā uzturēšanas klase, jārēķinās, ka ir samazinājies reģionālo un vietējo autoceļu ar A uzturēšanas klasi kopgarums. Autobraucējiem jārēķinās, ka reģionālajos un vietējos autoceļos, kuros iepriekš tika nodrošināta augstāka uzturēšanas klase, šajā ziemas sezonā tā var būt zemāka – atbilstoši jaunajiem MK noteikumiem. Ar ikdienas uzturēšanas prasībām ziemas sezonā var iepazīties: šeit

Valsts autoceļi ir sadalīti pēc uzturēšanas klasēm un viena ceļa dažādiem posmiem var būt dažādas uzturēšanas klases. Klasi nosaka, balstoties uz satiksmes intensitāti. Proti, jo lielāka transportlīdzekļu  intensitāte, jo attiecīgi augstāka uzturēšanas klase. Piemēram, uz Pierīgas vietējiem autoceļiem ir augstāka satiksmes intensitāte kā uz galvenajiem valsts autoceļiem pierobežā, tādēļ šādam vietējam ceļam būs augstāka uzturēšanas klase kā reģionālajam vai galvenajam ceļam ar mazu satiksmes intensitāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts autoceļiem ziemas sezonā atbilstoši MK noteikumiem noteiktas piecas uzturēšanas klases – A, B, C, D un E.

Arī ziemas sezonā VSIA “Latvijas Valsts ceļi” aicina autobraucējus izmantot diennakts bezmaksas informatīvās līnijas 8000 5555 iespējas, lai noskaidrotu nepieciešamo informāciju par satiksmi uz valsts autoceļiem, kā arī lai informētu ceļa pārvaldītāju par apledojumu, bedrēm, sniega sanesumiem vai citiem sarežģījumiem, kas ir novērotu uz valsts autoceļiem. Informācija tiek operatīvi nodota atbildīgajiem dienestiem uzturēšanas darbu veikšanai.

Pēdējos gadus ziemas sezonām ir raksturīgi mainīgi laika apstākļi, ar biežiem atkušņiem, kā arī temperatūras svārstībām, pa dienu gaisa temperatūrai pieturoties virs nulles, bet naktīs – zem nulles. Šādos laika apstākļos uz autoceļiem var veidoties apledojums un tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams un tāpēc īpaši bīstams.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī ziemas sezonā VSIA “Latvijas Valsts ceļi” aicina autovadītājus vienmēr novērtēt ceļa stāvokli un braukšanas apstākļus, un izvēlēties atbilstošu, drošu braukšanas ātrumu, kā arī ieturēt lielāku distanci un atvēlēt vairāk laika ceļam.

Autoceļu uzturēšanas darbi ziemā

  • autoceļu, tiltu, satiksmes pārvadu, caurteku un gājēju tuneļu uzturēšana (sniega tīrīšana, brauktuvju kaisīšana ar pretslīdes materiāliem, t.sk. preventīvā kaisīšana);
  • seguma uzturēšana;
  • autoceļu kopšana;
  • autoceļu apsekošana;
  • ceļa laika apstākļu informācijas sistēmas uzturēšana;
  • citi nepieciešamie darbi.

Ziemas sezona ilgst no 16. oktobra līdz 15. aprīlim.

Lai iegūtu vai nodotu informāciju par notiekošo uz valsts autoceļiem, arī ziemas sezonā VSIA “Latvijas Valsts ceļi” aicina zvanīt uz diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.