Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Balvu nominācijā “Gada ārsta palīgs” šogad saņēmusi Druvienas feldšeru-vecmāšu punkta ārsta palīdze Larisa Zvirgzdiņa

Ilustratīvs foto.

Ar “Gada balvu medicīnā 2021” apbalvots un par aizvadītā gada cilvēku medicīnā nosaukts Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Krūts slimību centra vadītājs, onkologs Arvīds Irmejs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gada balva medicīnā” svinīgā ceremonija šogad notika jau 12.reizi, un tajā tika pasniegts rekordliels balvu skaits – 22.

Nozīmīgāko no balvām – “Balvu par mūža ieguldījumu medicīnā” šogad saņēma divas izcilas personības – Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķe, farmakoloģe un profesore Vija Zaiga Kluša un onkologs, pirmais atjaunotās Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes dekāns, profesors Uldis Vikmanis.

Par “Gada notikumu medicīnā 2021” atzīts Latvijas Anesteziologu un reanimatologu asociācijas iesaistīšanās Latvijas veselības aprūpes sistēmas pilnveidē un sabiedrības veselības veicināšanā, kā arī Covid-19 pacientu glābšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) rīkotajā pasākumā viesus un TV skatītājus uzrunāja Valsts prezidents Egils Levits ar kundzi Andru Leviti. 

“Klusie varoņi, kuri godprātīgi kalpo savam aicinājumam – sniegt palīdzību cilvēkiem – ir arī apbalvošanai izvirzītie mediķi. Taču es aicinu paust cieņu un apbrīnu arī jūsu kolēģiem – mediķiem Ukrainā. Riskējot ar savu dzīvību, viņi glābj ievainotos karadarbības zonās, viņi turpina darbu sabombardētās ambulancēs un namu pagrabos, kur aprūpē slimniekus un palīdz nākt pasaulē jaunām dzīvībām,” norādīja Levits.

Levits aicināja palīdzēt ukraiņu bēgļiem un varonīgajiem Ukrainas mediķiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad “Gada balva medicīnā” tika pasniegta 15 tradicionālās nominācijās, kā arī pirmo reizi ceremonijā tika pasniegta arī profesora Ilmāra Lazovska balva, godinot Latvijas izcilā ārsta piemiņu un 90 gadu jubileju.

Pasākumā tika pasniegts arī AS “Grindeks” augstākais profesionālais apbalvojums – Dāvida Hieronīma Grindeļa balva. Tāpat tika pasniegtas arī vairākas specbalvas – LMT balva “Gada inovācija medicīnā 2021” un AS “Olainfarm” balva “Gada bērnu psihiatrs 2021”, kā arī LĀB izdotā žurnāla Ārsts.lv specbalvas.

Par “Gada balvas medicīnā” desmit nominācijām LĀB interneta mājaslapā varēja balsot ikviens sabiedrības pārstāvis. Kopumā sabiedrība balvām nominēja vairāk nekā 500 pretendentus, bet unikālo balsotāju skaits pārsniedza 8000.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balva “Gada vecmāte” šogad piešķirta Rīgas Dzemdību nama vecmāte Līgai Priedei. 

Balvu “Gada farmaceits” saņēma “Latvijas Aptieka” farmaceits Vladimirs Keidāns. Savukārt nominācijā “Gada ģimenes ārsts” balvu saņēma pediatre, ģimenes ārste no Bauskas Ina Mortukāne.

Balvu “Gada ārsts speciālists” ieguva Aizkraukles medicīnas centra psihiatre, narkoloģe un bērnu psihiatre Evija Smilgāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Latvijas Jauno ārstu asociācija balvu “Gada jaunais ārsts 2021” piešķirta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas hematoonkoloģei Annai Valainei.

Nominācijā “Gada ārsta palīgs” šogad saņēmusi Druvienas feldšeru – vecmāšu punkta ārsta palīgs Larisa Zvirgzdiņa.

Savukārt balva “Gada zobārsts” šogad nonākusi Zobārstniecības “DentaNata” zobārstes Nataļjas Bošas rokās. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balvu “Gada māsa” šogad saņēma Ģimenes ārsta pediatra prakses “Ilstre” māsa Arta Rasimenoka. Savukārt par “Gada māsas palīgu” ir atzīta māsas palīgs Vidzemes slimnīcā Anita Baķe.

Par “Gada funkcionālais speciālists 2021” kļuvusi Kuldīgas slimnīcas ergoterapeite Selga Kancāne. 

Nominācijā “Gada docētājs” par saviem pedagogiem katru gadu balso Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes ārstniecības studenti. Par “Gada docētāju” šogad atzīta Latvijas Universitātes lektore, bioloģe Zane Lukstiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt RSU studenti titulu “Gada docētājs” piešķīruši asociētajai profesorei Dzintrai Kažokai.

Balva “Gada slimnīca 2021” šogad aizceļo uz Vidzemes slimnīcu, to kolektīva vārdā saņēma valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs. 

Kopš 1995.gada AS “Grindeks” par nozīmīgu ieguldījumu farmācijas vai medicīnas jomā piešķir latviešu izcelsmes ķīmiķa un aptiekāra Dāvida Hieronīma Grindeļa vārdā nosauktu balvu. Balva šogad tika piešķirta Latvijas Psihiatrijas asociācijas prezidentam, ārstam psihiatram Elmāram Tēraudam.

Šogad pirmo reizi tiks pasniegta “Olainfarm” speciālbalva “Gada bērnu psihiatrs 2021”. Pirmais balvu saņēma Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu psihiatrijas klīnikas vadītājs Ņikita Bezborodovs.

LMT šogad pasniedza speciālbalvu “Gada inovācija medicīnā”, to šogad rehabilitācijas programmas insulta pacientiem “Vigo Health” komandas vārdā saņēma Jānis Šlēziņš. 

Profesora Ilmāra Lazovska balvu šogad saņēma profesors Aivars Pētersons, kas gandrīz 30 gadus vada Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Nefroloģijas centru.

Savukārt LĀB žurnāls “Ārsts.lv” speciālbalvu par ieguldījumu Latvijas iedzīvotāju veselībpratības veicināšanā saņēma bērnu un pieaugušo psihiatrs Gunārs Trimda.

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.