Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Bēgļi no Ukrainas reģionālajā sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas

Ilustratīvs publicitātes foto.

Lai atbalstītu Ukrainas pilsoņus un viņu ģimenes locekļus, kuri, bēgot no Krievijas izraidītā kara Ukrainā, ieradušies Latvijā, lemts, ka tie reģionālajā sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas. Lēmumu šodien, 10. martā, pieņēma Saeima, pieņemot grozījumus “Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā”. Par to informē Satiksmes ministrija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grozījumi paredz, ka Ukrainas pilsoņi un viņu ģimenes locekļi, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, reģionālajā sabiedriskajā transportā – vilcienos un autobusos – varēs braukt bez maksas. Vienlaikus atbrīvojums no braukšanas maksas neattiecas uz komerciālajiem reģionālajiem autobusu maršrutiem (reisiem), kas kustības sarakstos atzīmēti ar lielo burtu “K” (šī norāde redzama arī autobusa elektroniskajā maršruta zīmē autobusa priekšpusē). Savukārt atbrīvojumu no braukšanas maksas valstspilsētu pašvaldību sabiedriskajā transportā, nosaka pašvaldības.

Tāpat veiktas izmaiņas pasažieru komercpārvadājumu ar taksometru un pārvadājumu ar vieglo automobili jomā, dodot iespēju Ukrainas pilsoņiem reģistrēties VSIA “Autotransporta direkcija” uzturētajā taksometru vadītāju reģistrā. Ukrainas pilsoņiem netiks izvirzītas prasības par valsts valodas zināšanām, kā arī neprasīs pierādīt vadīšanas tiesību aizliegumu, kas ir prasība gadījumos, ja vadītāja apliecība izsniegta ārvalstīs.

Paredzēts, ka likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Detalizētāka informācija par atbalstu Ukrainas pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem “Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

  1. Eu kaoec tu int esi katraa rakstaa ko..a ka tu nan losi esi apnicis

    1
    3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.