Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Bioloģiski vērtīgo zālāju apsaimniekotājiem, lai saņemtu atbalsta finansējumu, jāizveido un jāreģistrē Lauku vēsture

Foto: “Pexels”.

Zemkopības ministrija (ZM) atgādina, ka visiem lauksaimniekiem, kuri pieteikušies uz agrovides atbalstu pasākumā LA10.5. “Zālāju biotopu apsaimniekošana” (BDUZ), lai saņemtu maksājumus bez likmju samazinājuma, ir jāveic Lauku vēstures izveidošana un aizpildīšana Valsts augu aizsardzības dienesta Lauksaimniecībā izmantojamās zemes (VAAD LIZ) pārvaldības sistēmā: https://liz.vaad.gov.lv/login

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šeit pieejama informācija, kā VAAD LIZ lietojama: https://www.vaad.gov.lv/lv/ka-lietot-liz-parvaldibas-sistemu.

Ja lauksaimnieks vēl nav reģistrējies VAAD LIZ pārvaldības sistēmā, ZM aicina izmantot šādas papildu bezmaksas iespējas:

  • sazināties ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) konsultantu, lai kopīgi aizpildītu informāciju: tālrunis 28337799 darbdienās plkst. 8.30-17.00,
  • sazināties ar VAAD konsultantu, lai kopīgi aizpildītu informāciju: tālrunis 67336733 darbdienās plkst. 8.30-17.00,
  • neskaidrību gadījumā aicinām sazināties Lauku atbalsta dienestu (LAD): tālrunis 67095000 darbdienās plkst. 8.00-20.00.

Arī tie bioloģiskie lauksaimnieki, kuri nav pieprasījuši BDUZ atbalstu, bet apsaimnieko bioloģiski vērtīgu zālāju, ir aicināti aizpildīt šos datus VAAD LIZ sistēmā.

Papildus Zemkopības ministrija informē, ka katrs LA10.5. atbalsta pretendents, kurš vēl nav aizpildījis Lauku vēsturi VAAD LIZ pārvaldības sistēmā, saņems atgādinājumu savā e-pastā no LAD.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.